Yükleniyor...

Cardano CEO’su, Kripto Para Piyasasının Getirdiği Stresle Mücadele Etme Yolu Olarak Farkındalığı Önerdi

Input Output Global (IOG) ve Cardano (ADA) CEO'su Charles Hoskinson, zor zamanlarla başa çıkma konusundaki tavsiyelerini paylaşmak için sosyal medyada açıklamalarda bulundu.

hoskinson meditasyon

Input Output Global (IOG) ve Cardano (ADA) CEO’su Charles Hoskinson, zor zamanlarla başa çıkma konusundaki tavsiyelerini paylaşmak için sosyal medyada açıklamalarda bulundu. Hoskinson, multi-milyar dolarlık bir şirket yönetme deneyiminden yola çıkarak bu zor zamanları atlatmanın anahtarı olarak farkındalığa işaret ediyor.

Geçen haftanın olayları, kripto para ile ilgilenen herkes için gerçek bir uyanma çağrısıydı. Çin, Elon Musk ve ABD’nin düzenleyici endişelerinden kaynaklanan tehditler tarafından yönlendirilen FUD, piyasayı çökertmek için komplo kurdu. Sadece bir buçuk hafta önce, toplam kripto para piyasası değeri ilk kez 2,5 trilyon dolara ulaştığı için kripto piyasaları yükseliyordu. Ancak FUD yayıldıktan sonra olaylar kötüye gitmeye başladı.

Bunun sonucu olarak korku ve panik temelli işlemler görüldü. Bu durum, bu çöküşün tadını çıkaran kriptodan nefret edenler tarafından daha da kötüleştirildi.

Zorluk Karşısında Farkındalık

Cardano patronu Charles Hoskinson, olaylar üzerinde sakinleştirici bir etki yaymak amacıyla, geçen haftanın stresiyle başa çıkmak için bir strateji olarak farkındalık ve esnekliği teşvik ederek durumu ele aldı. Hoskinson, yatırımcıların son zamanlarda piyasayı soğutmak için artan makro olaylar üzerinde hiçbir kontrollerinin olmadığını ima etti.

“Gerçekten zor olan, kolektif bir etkinlik olduğunda. Gördüğünüz gibi kripto para piyasaları ABD tarafındaki regülason ve Çin tarafında bir baskı ile uğraşıyor. Her ikisi de pazarın balonuna iğne batırdı ve şimdi işler o kadar iyi görünmüyor.”

Hoskinson, aşırı büyümenin felakete zemin hazırladığını ancak, bunun hakkında ne söylenirse söylenilsin, insanların genel olarak dinlemediğine dikkat çekiyor:

“İnsanları ne kadar uyarırsanız, bu şeyler hakkında ne kadar konuşursanız ve bir şeyler yükselirken, aşağı inerken dikkatli olun, farkında olun deseniz de insanlar dinlemiyor. Asla yapmayacaklar çünkü zenginleştikleri an tüm sorunların ortadan kalkacağını düşünüyorlar.”

Hoskinson, şu an olduğu yere gelirken zorluklarla ve belirsiz zamanlarla karşı karşıya geldiğini söyledi. Ama onu iniş ve çıkışlardan çıkardığı şey, günlük rutinimize dahil etmeyi önerdiği farkındalıktı. Farkındalık; yorum veya yargılama olmaksızın, o anda neyin hissedildiğinin yoğun bir şekilde farkında olunmasını sağlayan bir meditasyon türüdür. Bu, nefes alma yöntemlerini, rehberli görüntüleri ve bedeni ve zihni gevşetmek için diğer uygulamaları içerir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner