Yükleniyor...

Cardano, Grace İsimli İnsansı Robot Hemşireye Güç Verecek

Robotik bir hemşire yardımcısı olan Grace, Cardano'nun yardımıyla ölçeklendirilecek.

robot grace cardano

Robotik bir hemşire yardımcısı olan Grace, Cardano’nun yardımıyla ölçeklendirilecek.

Cardano, Grace isimli insansı robotun yapay zeka (AI) modüllerine güç sağlayacak. İyi derecede İngilizce ve Korece bilen Grace, Awakening Health ve SingularityNET tarafından tasarlandı. Robot, hem yaşlı bakımında hem de genel sağlık hizmetlerinde ticari olarak kullanılabilecek. Güçlü yapay zeka ile donatılmış olan Grace, hastalarla anlamlı sosyal etkileşimler kurabiliyor.

Cardano Ne Yapacak?

Cardano, robota büyük bir destek sağlayacak. Entegrasyon, robotun performansını büyük ölçüde artıracak. Örneğin biyolojik verilerin işlenmesi daha az zaman alacak. Bunun da ötesinde, SingularityNET CEO’su Ben Goertzel’e göre Cardano, robotu tıbbi kayıtları korumak için daha güvenli ve özel hale getirecek.

Goertzel, şu ifadeleri kullandı:

“Bu gibi uygulamalarda, robotun arka uçta tıbbi kayıtlarla ilgilenmesi ve yaşlıların ve tıbbi hastaların arka uçta ona verebileceği potansiyel olarak gizli bilgilerle ilgilenmesi gerekiyor. Bu gerçekten Cardano platformunun güvenliğini kullanıyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner