Chivo Bitcoin Cüzdanının Artık Herhangi Bir El Salvador Bankasından Daha Çok Aktif Kullanıcısı Var • Coinkolik
Yükleniyor...

Chivo Bitcoin Cüzdanının Artık Herhangi Bir El Salvador Bankasından Daha Çok Aktif Kullanıcısı Var

El Salvador Başkanı Nayib Bukele'ye göre artık 2 milyondan fazla El Salvadorlu Bitcoin cüzdanı Chivo'yu aktif olarak kullanıyor.

el salvador bitcoin chivo

El Salvador Başkanı Nayib Bukele’ye göre artık 2 milyondan fazla El Salvadorlu Bitcoin cüzdanı Chivo’yu aktif olarak kullanıyor.

Sadece üç hafta içinde, El Salvador nüfusunun kabaca üçte biri Bitcoin cüzdanı Chivo’yu aktif olarak kullanmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bukele, konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“2,1 milyon Salvadorlu aktif olarak Chivo kullanıyor. Chivo bir banka değil, ancak 3 haftadan kısa bir süre içinde El Salvador’daki herhangi bir bankadan daha fazla kullanıcıya sahip ve EL SALVADOR’DAKİ TÜM BANKALARIN bir araya getirdiği daha fazla kullanıcıya sahip olmak içinse hızla ilerliyor.”

En küçük ve en yoğun nüfuslu Orta Amerika ülkesi, bu yılın başlarında Bitcoin’i sınırları içinde yasallaştıracağını duyurduğunda tarih yazmıştı. Hareket, onu öven BTC savunucularından IMF gibi onu eleştiren küresel kuruluşlara kadar birçok tartışmalı tepki aldı. Bununla birlikte, El Salvador gerçekten de yoluna devam etti ve Bitcoin’i 7 Eylül’de resmi hale getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x