Yükleniyor...

Chivo Bitcoin Cüzdanının Artık Herhangi Bir El Salvador Bankasından Daha Çok Aktif Kullanıcısı Var

El Salvador Başkanı Nayib Bukele'ye göre artık 2 milyondan fazla El Salvadorlu Bitcoin cüzdanı Chivo'yu aktif olarak kullanıyor.

el salvador bitcoin chivo

El Salvador Başkanı Nayib Bukele’ye göre artık 2 milyondan fazla El Salvadorlu Bitcoin cüzdanı Chivo’yu aktif olarak kullanıyor.

Sadece üç hafta içinde, El Salvador nüfusunun kabaca üçte biri Bitcoin cüzdanı Chivo’yu aktif olarak kullanmaya başladı.

Bukele, konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“2,1 milyon Salvadorlu aktif olarak Chivo kullanıyor. Chivo bir banka değil, ancak 3 haftadan kısa bir süre içinde El Salvador’daki herhangi bir bankadan daha fazla kullanıcıya sahip ve EL SALVADOR’DAKİ TÜM BANKALARIN bir araya getirdiği daha fazla kullanıcıya sahip olmak içinse hızla ilerliyor.”

En küçük ve en yoğun nüfuslu Orta Amerika ülkesi, bu yılın başlarında Bitcoin’i sınırları içinde yasallaştıracağını duyurduğunda tarih yazmıştı. Hareket, onu öven BTC savunucularından IMF gibi onu eleştiren küresel kuruluşlara kadar birçok tartışmalı tepki aldı. Bununla birlikte, El Salvador gerçekten de yoluna devam etti ve Bitcoin’i 7 Eylül’de resmi hale getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner