Yükleniyor...

Cardano’dan ilk kripto opsiyon borsası: OptionFlow nedir?

Cardano ilk kripto opsiyon borsası OptionFlow test ağının birinci aşamasını başlattı.

cardano

Cardano ilk kripto opsiyon borsası OptionFlow test ağının birinci aşamasını başlattı. Kullanıcılar yeni platform sayesinde ağ üzerinde çalışan bir protokolde ilk “put” ve “call”larını gönderebilecekler.

OptionFlow nedir?

Cardano’nun yeni platformu OptionFlow deneysel tMILK, tOPT ve tADA tokenleri ile test kampanyasına başladı. Ekosisteme daha fazla DeFi protokolü eklemeye devam eden Cardano, kullanıcıları uygulamanın üretim öncesi sürümünü denemeye ve “put” ve “call” emirleri göndermeye davet etti. Her iki emir türünün de merkezi borsalardaki türev pozisyonlarından farklı olarak zincir üzerinde “basıldığı” vurgulandı.

cardano 1

Kullanıcılar ayrıca geri bildirimlerini özel olarak hazırlanmış bir Google Formunda paylaşmaya da davet edildi. Açıklamada, her türlü hata ve sorun raporunun Option Flow ekibi tarafından memnuniyetle karşılandığı belirtildi. Ayrıca testin bir sonraki aşaması olan Testnet 2’den başlayarak, katılımcılar ticaret işlevlerini de deneyebilecekler. Bunun için ise kullanıcıların, ön üretim ağına bağlanmasının ve belirli bir adrese en az beş tADA token göndermesinin gerekli olduğu ifade edildi.

Ardından, testnet organizatörleri, testnet ziyaretçilerinin platformda bulunan tüm varlık türlerini denemelerine olanak sağlamak için tOPT, tMILK ve tUSD gönderecek.

200 milyon doları aştı

Bu yıla Cardano (ADA) protokolüne DeFi uygulamalarının girişi damgasını vurdu. 2023’ün 2. çeyreğinde, artan DeFi faaliyeti sayesinde ağ bir dizi zincir dışı rekora imza attı. Cardano DeFi ekosistemi, 2023 yılında ilk kez toplam kilitli değer (TVL) olarak 200 milyon doları aştı. Kripto para piyasalarındaki sancılı düşüşün ortasında, bu metrik mevcut durumda 146,52 milyon dolara düştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner