Yükleniyor...

Cardano Kurucusu, ABD’li Düzenleyicilerden Netlik İstiyor

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, ABD düzenleyicilerinden kripto paralar hakkında netlik istiyor.

Cardano Kurucusu ABDli Duzenleyicilerden Netlik Istiyor

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, ABD düzenleyicilerinden kripto paralar hakkında netlik istiyor.

CFTC Başkanı Rostin Behnam, kısa süre önce Ethereum’un (ETH) bir emtia olduğu ve onu Bitcoin ile aynı ligde tuttuğu görüşünü yineledi. Ancak Behnam, Gensler’in konuyla ilgili farklı bir görüşe sahip olduğunu da belirtti. SEC Başkanı Gary Gensler, Ethereum hakkında kamuoyuna yorum yapmaktan kaçınıyor. Charles Hoskinson ise artık bu durumun netlik kazanması gerektiği görüşünde.

Cardano Kurucusu: “Kripto Paraların Netliğe İhtiyacı Var”

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, ABD düzenleyicilerinin kripto paralar konusunda net bir rehberlik yapmasını istiyor.

Hoskinson, Dijital Ticaret Odası’nın kurucusu Perianne Boring ve BakerHostetler ortağı Teresa Goody Guillén‘in ev sahipliğinde düzenlenen Twitter Spaces’ta yakın zamanda yapılan bir konuşmada, Ethereum’un PoS’a geçişini vurgulayarak şunu söyledi:

“Ethereum, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kayıtsız bir menkul kıymet olarak görülebilir”

Hoskinson, mevcut düzenleme-uygulama ortamını eleştirirken, kripto para birimlerinin nasıl sınıflandırılması gerektiği konusunda milletvekillerinden bir tür rehberliğe ihtiyaç olduğunu vurguladı. Ayrıca, durumun kendisi için sinir bozucu olduğunu ve standartların ne olduğunu bilmek istediğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner