Yükleniyor...

Cardano Kurucusu Hoskinson, Geliştiricileri ADA’nın Yakılmasına Olanak Tanıyacak Bir Uygulama Geliştirmeye Davet Etti

Cardano blokzincirinin arkasındaki şirket olan IOHK'nın kurucusu ve CEO'su Charles Hoskinson, ADA’nın arzı hakkındaki eleştirilerine yanıt vermek için Twitter'a gitti.

cardano kurucusu hoskinson gelistiricileri adanin yakilmasina olanak taniyacak bir uygulama gelistirmeye davet etti

Cardano blokzincirinin arkasındaki şirket olan IOHK’nın kurucusu ve CEO’su Charles Hoskinson, ADA’nın arzı hakkındaki eleştirilerine yanıt vermek için Twitter’a gitti.

Cardano geliştiricilerine hitap ederek, isterlerse ADA’nın yakılmasına olanak tanıyacak bir uygulama geliştirebileceklerini söyledi. 

Proof-of-Burn Protokolü

Bir canlı yayın videosunda Charles, bir Twitter kullanıcısının ADA’nın arzı “çok yüksek” olduğu için Cardano’nun bazı token’ları yakması gerektiğini söylediğini belirtti.

Hoskinson, Cardano topluluğunun Cardano’nun bu tür dostça olmayan önerilerle başa çıkma kabiliyetini göstermesinin zamanının geldiğini söyleyerek, kripto varlıklarını geri çekilemeyecekleri veya başka bir şekilde harcanamayacakları bir adrese göndererek imha etmelerine izin veren “Proof of Burn” mekanizmasını açıklayan bir makaleden bahsetti.

Videoda bilgisayarının ekranını paylaştı ve IOHK ve Cardano topluluğundan birkaç kriptografi uzmanı tarafından yazılan bir makaleyi gösterdi.

Charles’a göre, bu makale Proof-of-Burn protokolünün resmileştirilmiş halidir ve bu mekanizmanın sürecini şu şekilde tanımlar: 1) kripto paraların gönderildiği ve böylece imha edildiği harcanamaz bir kripto para birimi adresi oluşturmak; 2) bu adresin gerçekten harcanamaz olduğunu kontrol eden bir mekanizma.

Hoskinson, Geliştiricilerin Bir Proof-of-Burn ADA Uygulaması Yapmasını Öneriyor

IOHK kurucusu, şu anda Cardano’da uygulama yapmayı öğrenen geliştiricilerin ADA için bir Proof-of-Burn uygulaması oluşturmasının iyi olacağını söyledi.

Bu durumda, Hoskinson, ne zaman biri ADA’yı yakma zamanının geldiğini konuşmaya başlasa, onlara varlıklarının yok edilmesi için harcanamaz ADA adresini göndereceğini ve önce bir miktar ADA yakarak katkıda bulunmayı teklif edeceğini belirtti.

Hoskinson, kendisinin ve ekibinin bunu kendilerinin yapabileceğini, ancak Alonzo güncellemesi yaklaşırken zamanlarının olmadığını söyledi. Bu yüzden Cardano topluluğundaki diğer geliştirici ekiplerine böyle bir uygulama oluşturmalarını önerdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner