Yükleniyor...

Cardano’dan olağanüstü performans: 250 milyon barajı aşıldı!

Cardano, DeFi ortamında olağanüstü performans göstererek sahada en hızlı büyüyen ağlardan birine dönüştü.

cardano ada 1

Cardano, DeFi ortamında olağanüstü performans göstererek sahada en hızlı büyüyen ağlardan birine dönüştü. Ağ üzerinde kilitlenen toplam değer 250 milyon doları aştı.

Etkileyici bir kilometre taşı

Verilere göre, Cardano’nun DeFi ortamındaki TVL büyümesi, yalnızca temel felsefesiyle değil, aynı zamanda son zamanlardaki inanılmaz büyüme ölçümleriyle de öne çıktı. Cardano’da kilitlenen toplam değer (TVL) yakın zamanda 250 milyon dolarlık etkileyici bir kilometre taşını aşarak DeFi arenasında en aktif büyüyen ağlardan biri olarak yerini sağlamlaştırdı.

Cardano’nun büyüme gidişatını bir başka önemli oyuncu olan Ergo ile karşılaştırmak, ADA’nın yakalamayı başardığı ivmeye ışık tutacak. Ekim 2023 sonu itibarıyla Ergo’nun TVL’si yaklaşık 7,16 milyon dolar olarak kaydedildi. Ergo’nun yararlarının yanı sıra, geçtiğimiz yıl tutarlı bir büyüme göstermiş olsa da Cardano’nun ölçeklenme hızı inkar edilemeyecek kadar hızlı kaydedildi Cardano grafiği, gösterildiği gibi, özellikle 2023’ün ikinci yarısında TVL’de keskin bir artış sergiledi ve platforma olan ilgi ve yatırımdaki artışın altını çizdi.

Ekran Resmi 2023 10 29 18.03.38

Ayrıca, bazı daha ayrıntılı ölçümler Cardano’nun sağlam ekosistemini vurguladı. Cardano’daki stabilcoin piyasa değeri, 2,82 milyon dolarlık 24 saatlik hacim ve övgüye değer 39 bin 31 aktif adresle 15,93 milyon dolara ulaştı.

Buna karşılık Ergo’nun stabilcoin piyasa değeri 387.776 dolar ve 24 saatlik hacmi 75.936 dolar seviyesinde bulunuyor. Her iki ağın da kendine özgü değer önerileri olsa da Cardano’nun rakamları, DeFi meraklıları ve paydaşları arasında daha geniş kabul ve benimsenmeye işaret ediyor. Cardano’nun hızlı yükselişine çeşitli faktörler katkıda bulundu.

Platformun araştırma odaklı yaklaşımlara, akran değerlendirmelerine ve yeniliğe odaklanmaya olan bağlılığı, onu hızlı spekülatif kazançlar yerine uzun vadeli büyüme ve değer teklifi peşinde koşanlar için cazip bir seçim haline getirdi.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano’nun grafiğindeki yerel eğilim, BTC’nin olumlu dinamikleri göz önüne alındığında mantıklı görünen bir eğilim olan yükseliş yönünde. Şu anda ADA, 0,2730-0,2770 dolar destek bölgesi ile 0,2920-0,2970 dolar direnç bölgesi arasında işlem görüyor.

ADA için öncelik bu yukarı yönlü hareketi devam ettirmek olacak. Mevcut direnç bölgesinin üzerinde, 0,302-0,308 dolar aralığı alıcılar için bir sonraki hedef haline geliyor. Bitcoin büyümesini sürdürdükçe gelecekteki yüksek seviyelerin güncellenmesi bekleniyor.

Bir düzeltme durumunda, ADA fiyatı destek seviyelerini 0,265 ve 0,255-0,260 dolar aralığında test edebilir. Tüm bu işaretler, böyle bir düzeltmeden sonra devam etmesi beklenen yükseliş eğilimi içinde yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner