Yükleniyor...

BTC’yi bile geçti: Yapay zeka token’ı Ekim ayına adını yazdırdı

FET, son 24 saat içinde BTC'den daha iyi performans göstererek yenilenen bir yükselişin işaretlerini gösterdi.

FET

FET, son 24 saat içinde BTC’den daha iyi performans göstererek yenilenen bir yükselişin işaretlerini gösterdi. Son 24 saatte yüzde 13,50’lik bir yükseliş kaydeden yapay zeka token’ı, Ekim ayının en çok yükselenleri arasına girdi.

Ekim ayının en iyi performansı

Fetch.ai (FET) son 24 saatte yüzde 13,50’lik bir kazanç elde ederek AI tokeninin kripto para birimi konumunu Ekim ayının en iyi performanslarından biriyle güçlendirdi. Bu hareket, piyasa değeri açısından bir numaralı kripto para olan Bitcoin’in (BTC) 35 bin dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkmaya çalıştığı yükselişlerle dolu bir ayın ardından gelmiş oldu.

FET’in yükselişi sadece Bitcoin’in hareketine bağlı olmadı. Aslında son artış, önümüzdeki birkaç hafta içinde Yapay Zeka (AI) alanında meydana gelebilecek bir dizi olumlu gelişmeyle bağlantılı olarak yorumlandı.

Fetch.ai ayrıca ayın başlarında yeni yapay zeka ekonomisi için açık bir platform olan DeltaV’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Gelişme, Fetch.ai ağındaki büyümeyi etkiledi ve tokenin benimsenmesinde artış yaşandı.

Engellerin dışında

FET, destek 0,22 dolarda belirlendikten sonra arz bölgesinden çıktı. Destek, AI tokenı için hızlı bir şekilde yükselişe dönüştü. Ancak fiyat 0,30 dolardan reddedildi. Ancak boğaların direnci geri itmesi çok uzun sürmedi.

Halihazırda destek 0,28 dolar seviyesinde kaldığı sürece FET’in değerinin artması için hala iyi bir potansiyel bulunduğu kaydedildi. Ayrıca Göreceli Güç Endeksi (RSI) kuzeye yönelerek 70,52’ye kadar yükseldi.

Dolayısıyla FET için ivme artmaya devam edebileceği öngörüldü. Her ne kadar RSI okuması aşırı alım olarak görülse de, makroekonomik katalizör ve mevcut satın alma baskısı göz önüne alındığında tokenın düşmesi pek olası olarak yorumlanmadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner