Yükleniyor...

Cardano, Vasil Hard Fork Hazırlıklarını Tamamladı

Cardano, gerçekleştirilecek Vasil yükseltmesi öncesinde, üç farklı kategoride yapılan ölçüm testlerinin başarılı olduğunu duyurdu.

Cardano Vasil Hard Fork Hazirliklarini Tamamladi

Cardano, gerçekleştirilecek Vasil yükseltmesi öncesinde, üç farklı kategoride yapılan ölçüm testlerinin başarılı olduğunu duyurdu.

Yükseltme öncesi hazırlıklarını başarılı bir şekilde tamamlayan şirket, ağın aktif bir şekilde geçiş yapması için gereken üç ölçümün de sağlandığını aktardı. Vasil testleri, borsalarda sağlanan likiditenin güçlendirilmesini, ana ağ bloklarının neredeyse tamamının yeni sisteme entegre olmasını ve bünyesinde barındırdığı uygulamaların işlevselliğini kapsadı.

Cardano Vasil Hard Fork Hazirliklarini Tamamladi1

Cardano’nun, Vasil Yükseltmesi Yoğun İlgi Görüyor

Şirket, kripto para borsalarının yükseltme öncesi yoğun mesai harcadığının altını çizdi. Coinbase yaptığı açıklamada, Cardano (ADA) işlemlerini geçici süreliğine askıya aldığını ve güvenlik önlemleri neticesinde yükseltmeyi destekleyeceğini bildirdi.

Kripto toplulukları tarafından benimsenmiş Cardano, yükseltme öncesinde yoğun ilgi gördü. Kripto piyasaları bilgi platformu Santiment‘e göre, sosyal medya kanalları aracılığıyla yükseltme hakkında yapılan paylaşımlarda yüzde 35’lik bir artış görüldü. Blockchain tabanlı merkeziyetsiz uygulamalar, Twitter üzerinden yaptıkları destek paylaşımlarıyla, yükseltmeye hazır olduklarının altını çizdi.

Bugün gerçekleştirilmesi planlanan yükseltme, Cardano’nun gerçekleştireceği en güçlü akıllı sözleşmeler güncellemesi olacak. Vasil, daha önceki yükseltme Alonzo Hard Fork’u gibi etkilere sahip olacak. Bu etkiler, daha düşük maliyet, ağda artan verimlilik, hız, güvenilirlik ve çeşitli iyileştirmeler içeriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner