Yükleniyor...

Cardano ve Metacade: Metacade Neden Öne Çıkıyor? (Sponsorlu)

Cardano, en değerli kripto projelerinden biri olabilir, ancak geliştirmeye yönelik ağır ilerleyen tutumu ve şok edici derecede düşük benimsenme oranı büyümesini engelleyebilir.

metacade reklami

Cardano, en değerli kripto projelerinden biri olabilir, ancak geliştirmeye yönelik ağır ilerleyen tutumu ve şok edici derecede düşük benimsenme oranı büyümesini engelleyebilir.

Peki Metacade daha mı iyi bir yatırım seçeneği? Bu, 2023-2025 Cardano fiyat tahmininde bunu öğrenin ve Metacade’in yatırımcılar arasında neden büyük ilgi gördüğünü görün.

Cardano (ADA) – Kriptonun Geleceği mi Yoksa Olması Gerekenden Daha mı Fazla Değerlendi?

Cardano, Layer-1 teknolojisinde liderdir ve şu anda sabit coinler hariç piyasa değerine göre en değerli beşinci kripto para birimidir. Bazıları, ağı güvenli tutan ve düzenleyicilerle iyi ilişkiler içinde olmasını sağlayan titiz akademik geliştirme yaklaşımı sayesinde Cardano’yu “kriptonun geleceği” olarak adlandırmaktadır.

Bununla birlikte, olumsuz görüş bildirenler Cardano’nun bu dikkatli yaklaşımını olumsuz olarak değerlendirmekte ve ağın her zaman partiye geç kaldığını vurgulamaktadır. Örneğin, Ethereum akıllı sözleşmeleri 2015’ten beri kullanırken, ağ akıllı sözleşmeleri yalnızca 2021’in sonlarında tanıttı.

Dahası, diğer benzer projelere kıyasla dApp, DeFi ve NFT alanlarında da sınırlı seviyede bir benimseme gördü. DeFiLlama‘ya göre Cardano ağında 100 milyon doların biraz üzerinde kilitli toplam değer (TVL) bulunuyor ve bu rakam Ethereum’un 33 milyar doları ya da BNB Chain’in 6,3 milyar doları ile kıyaslandığında oldukça düşük kalıyor. Bu arada, DappRadar yalnızca 30 Cardano dApp’i listelerken, Fantom ve Tezos gibi daha az bilinen projelerde bile düzinelerle ifade edilebilecek fazlalıkta projeler yer alıyor.

Cardano (ADA) Fiyat Tahmini 

Cardano oldukça yüksek bir piyasa değerine sahip olduğundan, bazı analistler ADA’nın gereğinden fazla değerlenip değerlenmediğini sorgulamaya ve Cardano fiyat tahminlerini düşürmeye başladı. Şu anda, ortalama Cardano fiyat tahminleri 2023’ün sonunda 0,84 dolar civarında, yani bugünün fiyatı olan 0,37 doların iki katından biraz daha fazla.

2024 yılı için ise birçok Cardano fiyat tahmini 1,47 ila 1,60 dolar civarında seyrediyor ve bu rakam tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 3,10 doların hala çok altında. Son olarak, Cardano’nun “kriptonun geleceği” olduğuna inananlar, Cardano fiyat tahminlerinin çoğunun en fazla 2,38 dolara kadar çıkmasıyla 2025 yılında büyük bir hayal kırıklığına uğrayabilir. Bu değer, mevcut fiyatına göre yüzde 543’lük bir artışı temsil etse de, birçok kişi Metacade’in bu yılın sonuna kadar bu rakamın çok ötesinde getiri sağlayabileceğine inanıyor.

Metacade (MCADE) Presale Aşamasında Milyonların İlgisini Çekti

Metacade, devam eden presale aşamasında fırtınalar estiren bir “kazanmak için oyna” (P2E:Play-to-earn) topluluk merkezidir. GameFi’nin 2023 yılında oyun sektörüne hakim olacağı ve geleneksel oyunlardan 10 katı daha fazla hızda büyüyeceği tahmin edilirken, bilgili yatırımcılar MCADE tokenlerini büyük bir indirimle almak için yarışıyorlar. Metacade, presale’in 13. haftasında ve şimdiden $7m’ın üzerinde para topladı.

Peki neden bu kadar çok yatırımcı Metacade presale’iyle ilgileniyor? Bunun nedeni muhtemelen topluluk alanlarının oyuncular için ne kadar önemli olduğunun farkında olmaları ve GameFi’nin de bundan farklı olmayacak olması. Platformda, oyuncuların P2E dünyasını keşfetmeye başlamak için ihtiyaç duydukları her şey bulunacak; bağımsız oyunlar için alt topluluklar, oynamaya değer oyunları bulmalarına yardımcı olacak incelemeler ve P2E gelirlerini nasıl artıracaklarını öğrenebilecekleri alanlar gibi.

Bununla birlikte, Metacade birkaç heyecan verici yenilikle kendisini diğerlerinden ayırıyor. Bunlardan biri, platformun büyümesindeki rolleri için oyunculara ödeme yapan bir ödül sistemidir. Birisi bir incelemeyi, kazanan bir alfayı her paylaştığında veya toplulukla başka şekillerde etkileşime girdiğinde, MCADE tokenları kazanacak. Bu özellik, en iyi GameFi bilgilerinden bazılarını çekme ve Metacade’i P2E oyunları için mükemmel bir platform haline getirme potansiyeline sahip.

Ek olarak, bu yılın sonlarına doğru başlatılacak olan Metagrant programı da var. Metagrantlar, yeni başlayan projelerinin yükselmesine yardımcı olmak için oyun geliştiricilerine verilen hibelerdir. MCADE sahipleri, yarışan tekliflerden oluşan bir havuzdan favori fikirlerini oylar ve kazanan Metacade hazinesinden ve topluluğun desteğinden finansman alır. Nihâi oyun daha sonra Metacade’in sanal oyun salonuna eklenir. 

Metagrant programı Metacade’in büyümesi için en büyük katalizörlerden biri olabilir. Bu özellik, topluluğun en yeni P2E oyunlarının gelişimini ve başarısını doğrudan etkilemesini sağlar ve Web3’ün en iyi yeteneklerinden bazılarını platforma çekebilir. Bu düzeyde bir topluluğa sahiplik ve katılım, GameFi alanında benzersizdir ve MCADE fiyat tahminlerinin son zamanlarda bu kadar yükselmesinin nedeni de kısmen budur.

Metacade (MCADE) Fiyat Tahmini

Birçok yatırımcı ve piyasa uzmanı, 2023 yılı sonuna kadar MCADE’in 0,02 dolar olan son presale fiyatının 10 kat artarak 0,20 dolara ulaşmasını hedefliyor. GameFi tahmin edildiği gibi yükselişe geçerse, Metacade 2024 ve 2025 yıllarında sektörün en büyük kazananlarından biri olabilir.

Bazıları MCADE’in 2024’te 0,60 dolara ulaşacağını tahmin ederken, birkaçı 2024’ün sonunda 0,80 dolara ulaşacağını söylüyor. 2025 yılı için ise birçok kişi Metacade fiyat tahminlerini en az 1 dolar olarak belirtirken, bazıları 1,25 dolarlara kadar çıkabiliyor. Bu gerçekleşirse, erken MCADE yatırımcıları sadece birkaç yıl içinde hayatlarını değiştirebilecek yüzde 6,150’lik bir kazanç elde edebilir!

Metacade (MCADE) GameFi’nin Bir Sonraki Büyük Olayı Olabilir

Bazıları hala Cardano’nun kriptonun geleceği olacağına inanmaya devam etse de, projenin ağırdan alan yaklaşımı Ethereum ve BNB Chain gibi diğer projelerin ana akım benimseme yarışında öne geçmesi anlamına gelebilir. Cardano ekosistemini büyütmekte zorlanmaya devam ederse, ADA başarısız olabilir.

Buna karşılık Metacade çok daha az rekabetle karşı karşıyadır ve presale aşamasındaki başarısı, yatırımcıların projenin potansiyeline ne kadar değer verdiğinin bir kanıtıdır. Platformun benzersiz ödül sistemi ve Metagrant programı, onu diğer GameFi projelerinden ayırıyor. Topluluk merkezli vizyonu, oyun endüstrisinde artan merkezsizleşme eğilimiyle aynı doğrultudadır. Fiyatı daha da yükselmeden MCADE token’larını 0,014 dolardan almak için zaman azalırken, bu potansiyelli proje dikkat çekiyor.

Cardano’yu (ADA) eToro üzerinden buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

Metacade presale’ına buradan katılabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner