Yükleniyor...

Bosch ve FetchAI’den Web3 Ortaklığı

Bosch ve FetchAI, Web3 teknolojisini araştırmayı, geliştirmeyi ve kullanmayı amaçlayan FetchAI Vakfı’nı oluşturduklarını duyurdu.

Bosch

Bosch ve FetchAI, Web3 teknolojisini araştırmayı, geliştirmeyi ve kullanmayı amaçlayan FetchAI Vakfı’nı oluşturduklarını duyurdu. 

Açıklanan bilgilere göre FetchAI Vakfı, şeffaflık, açıklık, tarafsızlık, veri ve teknoloji egemenliği gibi temel ilkelere dayanacak. Vakıf, tüzüğünde belirtildiği gibi üç kademeli bir yönetişim yapısına sahip olacak. Vakfın tasarımı, açık kaynak teknolojilerini ve ekosistemleri benimserken, merkeziyetsiz inovasyonun büyük ölçekte nasıl başarılabileceğini gösteren Linux Vakfı’ndan esinlendi. 

Bosch ve FetchAI, Başka Katılımcıları Çekmeyi de Planlıyor

Vakıf, sağlanan likidite, IP, kod ve kullanım gibi parametreler açısından değerlendirilebilecek üyelerinin aktif katkı ve katılımına dayalı olarak, teknolojisinin ve ekosisteminin gelişimi üzerindeki etki derecesini optimize edecek. 

Başlangıç aşamasında Bosch ve FetchAI, vakfın yönetim kuruluna liderlik edecek ve sektörden diğer kilit katılımcılarla genişlemeye çalışacak. FetchAI Vakfı, katılımcı büyümesini ve yeni katılımcıların katkılarını teşvik etmek için temel ilkelerini ve tasarım hedeflerini benimseyerek organik olarak gelişmeyi planlıyor. 

Bosch ve FetchAI, yeni katılımcıların yönetim kuruluna katılmasını sağlayarak, gelecekte yeni üyeleri seçmeyi ve böylece vakfı ve ekosistemini sürdürülebilir ve bağımsız hale getirmeyi amaçlıyor. 

FetchAI Vakıf Başkanı Peter Busch, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: “Endüstriyel mühendislik ve mobilite çözümlerinde dünya çapında liderlerden biri olan Bosch, emniyet/güvenlik, gizlilik ve veri sahipliği konularında, bağlantılı ekosistemlerin getirdiği zorluklarla başa çıkabilmek adına akıllı teknolojilere ve yönetişime büyük ihtiyaç olduğunu görmektedir. FetchAI Vakfı, doğru zamanda kurulan mükemmel bir girişimdir, diğer ortaklar katıldıkça bu daha da heyecan verici hale gelecektir.” 

FetchAI CEO’su ve Kurucusu Humayun Sheikh ise şu açıklamalarda bulundu: “Bu, FetchAI’nin yolculuğunda heyecan verici bir aşama çünkü Web3 teknoloji ürünlerimizin Bosch gibi ortaklarla gerçek dünya endüstri uygulamalarını mümkün kıldığını göreceğiz. Bosch ayrıca Web3’ün sektörde benimsenmesini hızlandırmamıza yardımcı olacak ve diğer sektör oyuncularını da bu yolculukta bize katılmaya teşvik edecek.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner