Yükleniyor...

Cardano’da 1000’den Fazla Uygulama Hayat Buldu

Cardano ekosistemi, kripto para piyasasındaki dalgalanmalara rağmen büyümesini hız kesmeden sürdürüyor.

Cardanoda 1000den Fazla Uygulama Hayat Buldu

Cardano ekosistemi, kripto para piyasasındaki dalgalanmalara rağmen büyümesini hız kesmeden sürdürüyor. 2017 yılında Ethereum ve BitShares’in kurucularından Charles Hoskinson tarafından kurulan Cardano ağında aktif olarak geliştirilen uygulama sayısı 1000’i aştı.

Cardano ağının verilerine baktığımızda en dikkate değer istatistik; Cardano ağında şu anda geliştirilen uygulama sayısı ve Plutus komut dosyalarının sayısındaki artış oluyor.

Şu anda geliştirilmekte olan çok sayıda projenin yanı sıra, geliştiriciler geçtiğimiz hafta Cardano’da yaklaşık 100 yeni proje daha başlattı. Bu da akıllı sözleşmeler teknolojisini bir yıldan daha kısa bir süre önce tanıtan ağ için büyük bir kilometre taşı niteliği taşıyor.

Cardano NFTleri yukseliste
Cardano’da yayınlanan Snoop Dogg Baked Nation NFT koleksiyonu

Cardano Uygulama Sayısı Artıyor: NFT’ler Yükselişte

Cardano ekosistemindeki en büyük artış, 6 bin 304 yeni proje ile NFT projelerinde yaşanıyor. Cardano, nispeten daha düşük ücretler, hızlı işlem ve henüz kalabalık olmayan pazar sayesinde NFT sanatçılarını kendine çekmeyi başarıyor.

Geliştiriciler, uygulamalarına yeni işlevler getirmek için sürekli olarak akıllı sözleşme teknolojisini kullanıyor. Böylelikle, birbiriyle güçlü bir şekilde ilişkili olan Vasil hard fork ile dApp’leri Cardano’ya eklemek ve onlara yepyeni işlevler eklemek mümkün hale geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner