Yükleniyor...

Cardano’da (ADA) Büyük Düzeltmeden Sonra Boğa Sinyali Kapıda mı?

Cardano %50'lik bir düzeltme yaşadıktan sonra farklı teknik ve zincir üstü ölçümler olumlu gelişmeleri işaret ediyor.

Cardanoda ADA Buyuk Duzeltmeden Sonra Boga Sinyali Kapida mi

Cardano %50’lik bir düzeltme yaşadıktan sonra farklı teknik ve zincir üstü ölçümler olumlu gelişmeleri işaret ediyor.

Cardano, yaz başından beri görülmeyen fiyat seviyelerine geri döndü. Meydana gelen büyük kayıplara rağmen, satın alma sinyalleri ortaya çıkmaya başlıyor. ADA’nın arkasındaki satın alma baskısında bir artış, 0.093 dolara yükseldiğini görebilir.

Bir ay süren düzeltme döneminin ardından, Cardano tekrar toparlanmaya ve muhtemelen Shelley yükseltmesinden önce görülen yükseliş trendini sürdürmeye hazır görünüyor.

Cardano Sinyalleri Satın Al Diyor

Cardano,  Ağustos sonunda 0.155 $’lık yeni bir yıllık zirve yaptıktan sonra %50’lik ciddi bir düzeltme yaşadı.

Geçen ay meydana gelen büyük kayıplar, bu altcoin’in şu anda destek görevi gören 200 günlük hareketli ortalamasına düştüğünü gördü. Birçok yatırımcı hala piyasaya geri dönme konusunda isteksiz olsa da, farklı ölçümler sözde “Ethereum katili”nin toparlanmaya hazır olduğunu gösteriyor.

TD sıralı göstergesi şu anda ADA’nın günlük tablosunda bir satın alma sinyali sunuyor. Yükseliş formasyonu kırmızı dokuz mum çubuğu olarak gelişti ve bir ila dört mum çubuğunun yükselmesine neden oldu.

ada 1

Ancak Cardano’nun arkasındaki satın alma baskısı yeterince güçlüyse, yeni bir yukarı doğru geri sayımın başlangıcı olabilir.

Cardano’nun ağ büyümesine bakıldığında böyle bir yükseliş tezi geçerli. Piyasa katılımcıları, yeni günlük adreslerdeki artış nedeniyle bu token’dan önemli miktarda satın alıyor gibi görünüyor.

Bugün, ağa her gün yaklaşık 6.000 yeni adres katılıyor ve bu, son dört gün içinde %5’lik bir artışı temsil ediyor.

Bu zincir üzeri metriğin son zamanlarda daha yüksek olması, zaman içinde kullanıcının benimsemesinde bir artış olduğunu gösterdiği için son derece iyimser bir sinyal olarak kabul edilebilir. Ağ büyümesi genellikle en doğru fiyat habercilerinden biri olarak kabul edilir.

Genellikle, ağ uzun bir süre genişlediğinde, yükselen fiyatlar bunu takip etme eğilimindedir.

İleride Sert Fiyat Direnci

Cardano, yükselirken 0,082 ile 0,085 dolar arasında önemli bir direnç bulabilir. IntoTheBlock’un “Para Etrafında Fiyat Giriş / Çıkış” (IOMAP) modeli, yaklaşık 11.000 adresin daha önce bu fiyat seviyesinde 1 milyardan fazla ADA satın aldığını gösteriyor.

Böylesine büyük bir arz engeli, bu kripto para biriminin arkasındaki satın alma baskısının bir kısmını emebilir.

Bu engel yükselen fiyatları tutamazsa, akıllı sözleşmeler token’ları 0,093 dolara yükselebilir.

Burada 17.000’den fazla adres 1,2 milyar ADA tutuyor.

Cardano’nun sunduğu tüm yükseliş sinyallerine rağmen, fiyatların şu anda zayıf desteğin üzerinde yer aldığını belirtmek gerekir.

IOMAP şu anda 8.600 adresin 0,079 ila 0,081 ABD doları arasında yalnızca 274 milyon ADA satın aldığını gösteriyor. Bu nedenle, bu tedarik duvarını kesmek, yükseliş görünümünü tehlikeye atabilir ve daha önemli kayıplara yol açabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner