Yükleniyor...

Cardano’nun (ADA) Alonzo Güncellemesinde Akıllı Sözleşmeler Yer Alacak

Cardano (ADA) blok zincirinin geliştirici ekibi, Alonzo güncellemesi ile ilgili bazı bilgileri paylaştı.

ada 2

Cardano (ADA) blok zincirinin geliştirici ekibi, Alonzo güncellemesi ile ilgili bazı bilgileri paylaştı.

Mart ayında Mary sürümü piyasaya sürülmüş ve Alonzo güncellemesinin de önümüzdeki Ağustos ayında gerçekleşeceği ifade edilmişti.

Cardano’nun geliştiricisi IOHK, bu hafta yaptığı duyuruda, Alonzo güncellemesi içerisinde Cardano ağına akıllı sözleşmeler için destek ekleneceğini açıkladı. Güncelleme ile birlikte, geliştiriciler Cardano ağı üzerinde tıpkı Ethereum (ETH) ağında olduğu gibi akıllı sözleşmeleri kullanabilecekler.

IOHK, güncellemenin işletmeleri desteklemeyi ve DeFi dApp’leri oluşturmak isteyen geliştiricilere destek sağlamayı amaçladığını belirtiyor:

“Akıllı sözleşmeler dünya çapında dağıtılmış bir defter olarak Cardano’nun evriminde bir sonraki aşamayı işaret ediyor. Ağ, gündelik işlerin yapılmasını sağlarken bir yandan da kişilerin fonlarını hareket ettirebilmelerini ve ürünler için güvenli bir şekilde ödeme yapmalarını garanti etmelidir.”

Akıllı sözleşmeler, bir işlemin ya da bir satın alma işleminin yalnızca belirli koşullar karşılığında yapılmasına yardımcı olur. Bu şekilde güvenli anlaşmalar gerçekleştirilebilir.

IOHK’un, Mayıs ve Haziran aylarında, kullanıcıların yeni ürünü test etmelerine izin vereceği ifade ediliyor. Bu da kripto para borsalarına ve cüzdanlara güncelleme için hazırlık zamanı tanıyacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner