Yükleniyor...

Compound (COMP), Aave (AAVE) ve Maker (MKR), DeFi’ın Dönüşüne Nasıl Yardımcı Oldu?

Altcoin piyasası oldukça hızlı bir biçimde toparlandı.

DeFi

Altcoin piyasası oldukça hızlı bir biçimde toparlandı. Özellikle DeFi tokanları bu konuda çok daha iyi bir performans gösterdi. Piyasa değeri şu anda 2 trilyon dolar seviyesinin üzerinde ve hedef, son birkaç hafta içerisinde kaybedilen piyasa değerini geri kazanmak. DeFi’ın TVL’si aşağıdaki tabloya göre ilk düşüşten sonra düzeldi.

TVLDeFi 1024x511 1

Yukarıdaki tabloya göre TVL, 25 Mart 2021’den bu yana istikrarlı bir biçimde yükseldi ve Nisan ayında iyi bir yükseliş yakaladı. DeFi’ın geri dönüşüne katkıda bulunan en önemli projeler borç verme protokolleridir. Compound (COMP), Maker (MKR) ve Aave (AAVE) bu projeler içerisinde en önemlileridir. Bu üç proje aynı zamanda TVL açısından en iyi projelerdir.

Bireysel yatırımcıların dikkatini çekebilecek farklı projeler de söz konusu. Son 24 saat içerisinde %13’ün üzerinde kazanç sağlayan Polygon (MATIC), dikkat edilmesi gereken bir diğer projedir. DeFiPulse’un diğer kredi projeleri arasında CREAM Finance (CREAM) ve Idle Finance (IDLE) gibi projeler de yer alıyor. İyi projelerin yanı sıra, DeFi’ın TVL’sini ve tokenların fiyatını arttıran bir diğer faktör de Coinbase’in DeFi projelerinin ve ekosisteminin geliştirilmesinde üstlendiği roldür.

ss

Yukarıdaki tabloya bakıldığında, Maker, Aave ve SushiSWAP (SUSHI) gibi en iyi projelerin TVL’ye katkıda bulunduğunu görüyoruz. DeFi pazarı içerisinde TVL artışının tekrar edebileceği ve önde gelen DeFi projelerinin token fiyatlarının daha da artabileceği konuşuluyor.

ss2

DeFi ittifakının, aktif adreslerde bir artış açtığını görüyoruz. Coinbase’in de bu ittifak içerisine katılmasıyla, portföylerinde en iyi DeFi tokenları olan trader’lar, sonraki aylarda çift haneli getirilere tanık olabilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner