Yükleniyor...

Ethereum (ETH), Coca-Cola, Adobe ve Netflix’i Geçti!

Son zamanlardaki büyük fiyat artışıyla birlikte, ikinci kripto para birimi arzı, en iyi şirketlerin kapitalizasyonundan daha değerli.

eth coca cola netflix

Son zamanlardaki büyük fiyat artışıyla birlikte, ikinci kripto para birimi arzı, en iyi şirketlerin kapitalizasyonundan daha değerli.

Bugün, 10 Nisan 2021, sabahın erken saatlerinde, ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), büyük spot borsalarda 2200 dolara dokunan yeni bir fiyat rekoruna tanık oldu. Bu durum ETH’nin toplam piyasa değerini dünya lideri şirketlerin üzerine çıkardı.

Coca-Cola, Netflix ve Adobe Geride Kaldı

Küresel şirketlerin, emtiaların, kripto para birimlerinin ve ETF’lerin kapitalizasyonunu izleyen analitik hizmetlere göre, Ethereum (ETH), piyasa değerine göre ilk 40 varlık arasına girdi.

7159 1

2147 doların üzerindeki mevcut fiyat seviyesinde, ETH’nin piyasa değeri (bugüne kadar çıkarılan tüm arzın net değeri) yaklaşık 247 milyar dolar olarak tahmin ediliyor. Bu arada, Netflix Inc., OTT içerik platformu ve yapım şirketinin piyasa değeri 245 milyar dolar civarında. Yazılım efsanesi Adobe 240, Coca-Cola çok uluslu içecek şirketi ise 229 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

Dünyanın en değerli şirketleri ise 2,23 trilyon dolarlık piyasa değeri ile Apple ve ardından Microsoft (piyasa değeri olarak 1,93T $).

Sırada Büyük Ülkelerin GSYİH’leri Var

Bitcoin (BTC) piyasa değeri, Facebook’tan yüzde 27 daha fazla ve 1.13 trilyon doların üzerinde. Lider kripto para biriminin piyasa değeri, geçtiğimiz aylarda Meksika’nın GSYİH’sinin üzerine çıktı.

Ethereum’un (ETH) net piyasa değeri de bazı büyük ülkelerin gayri safi yurtiçi hasılasından (GSYİH) daha yüksektir. Örneğin, IMF Dünya Ekonomik Görünümü veritabanına göre Portekiz’in 2021 için tahmini GSYİH’si 257 milyar dolar.

Aynı zamanda, Ethereum’un (ETH) piyasa değeri, Peru’nun GSYİH’sinden (225 milyar dolar) daha yüksek ve Slovakya’nın GSYİH’sinden (117 milyar dolar) iki kat daha değerli.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner