Yükleniyor...

Cardano’nun (ADA) Alonzo Testnet’inde İlk Akıllı Sözleşme Başarıyla Çalıştırıldı

Cardano'nun halka açık test ağı olan Alonzo'da, ilk akıllı sözleşme başarılı bir biçimde çalıştırıldı.

cardano 1

Cardano’nun halka açık test ağı olan Alonzo’da, ilk akıllı sözleşme başarılı bir biçimde çalıştırıldı.

Akıllı sözleşmelerin Eylül ayına kadar tamamen kullanıma sunulması bekleniyor.

Şu anda geliştiriciler, güncellemenin “Alonzo Blue” aşamasında yer aldıklarını belirtiyorlar. Geliştiriciler ayrıca “Hello World” tarzı akıllı sözleşmeler yazmak için komut satırı arayüzünü (CLI) geliştirmeye odaklanmış durumda.

Ortaklar ve öncüler temel senaryolar oluşturabilecek hale gelir gelmez Cardano “Alonzo White”a geçiş yapmaya hazır olacak. IOHK’nın teslimat ve proje sorumlusu Nigel Hemsley’e göre, “zincir üzerinde teslim, doğrulama ve yürütme” yapabileceklerini başarılı bir şekilde kanıtlamaları gerekiyor.

Bu aşama çerçevesinde tüm Plutus bileşenleri tanıtılacak. Altlabs, Eleks, Mlabs, Obsidian ve diğer ortaklar şu anda token takaslama, likidite ve stake pool, NFT’ler ve takas gibi kullanım durumları üzerinde çalışıyor.

Tüm stake pool operatörlerinin ve Plutus öncülerinin katılabilecekleri “Alonzo Purple” aşamasında test ağı tamamen halka açık olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner