Yükleniyor...

Cardano’nun (ADA) Arkasında Olan Şirket, Ağın Tümüyle Merkeziyetsiz Olacağı Tarihi Açıkladı

Heyecanla beklenen Mary hard fork’u, 1 Mart'ta Cardano ağında başarıyla etkinleştirildi.

cardanonun ada arkasinda olan sirket agin tumuyle merkeziyetsiz olacagi tarihi acikladi

Heyecanla beklenen Mary hard fork’u, 1 Mart’ta Cardano ağında başarıyla etkinleştirildi. Güncelleme, ağı çok varlıklı bir blokzincirine dönüştürdü. Ağ artık akıllı sözleşmelere gerek kalmadan diğer blokzincirlerindeki varlıkları barındırabiliyor.

U.Today ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre Input Output HK, Cardano (ADA) blokzincirinde devrim niteliğinde bir işlevsellik uyguladı. Artık Cardano (ADA), akıllı sözleşme dağıtımı olmadan diğer blokzincirlerinden varlıkları barındırabiliyor.

Bu, geliştirme sürecinin maliyetini önemli ölçüde azaltıyor ve programatik ve programatik olmayan blokzincirleri arasındaki etkileşimi ilerletiyor. Ağda, diğer zincirlerin yerel token’larını temsil eden varlıklar, Cardano’nun ADA varlığına benzer şekilde çalışıyor.

Geliştiriciler ayrıca, Cardano’nun (ADA) Mary sonrası geliştirme planlarını da açıkladı. Blokzinciri tabanlı kredi platformu Celsius Network ve dünyanın ilk merkeziyetsiz yapay zeka ağı olan SingularityNET, Cardano’nun b2b benimsemesinin öncüleri olacak.

Bu Ay Tümüyle Merkeziyetsiz Olması Bekleniyor

Input Output HK’nin Ürün Direktörü Aparna Jue, bunun blokzinciri tabanlı uygulamaların benimsemesinin ilk adımlarından biri olduğunu vurguluyor:

“Yerel token’lar, Cardano’da akıllı sözleşmelerin sunulmasında çok önemli bir adımdır ve işletmelerin ve geliştiricilerin, çok varlıklı bir Cardano ağının sunduğu artırılmış güvenlik, esneklik ve daha düşük maliyetlerden yararlanmasına olanak tanır. Önümüzdeki birkaç ay içinde, Cardano’nun faydası için bir dizi gelecek vaat eden kullanım alanının hayata geçtiğini görmeyi umuyoruz.”

Ek olarak, Cardano’nun (ADA) merkeziyetsizlik ölçümleri de artmış durumda. Cardano (ADA) blokzincirinin %88’i topluluk odaklı stake havuzları tarafından kontrol ediliyor.

Input Output HK’daki ekip, projenin merkeziyetsizlik yolunda ilerlediğini söylüyor. Cardano Mart ayının sonunda, tümüyle merkeziyetsiz hale gelerek, yönetim gücünü tamamen ADA stake havuzlarına bırakacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner