Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE), Bitcoin (BTC) ve Diğer Altcoin’leri Geride Bırakarak Twitter’da En Çok Konuşulan Kripto Para Oldu

Kripto para takipçisi ICO Analytics verilerine göre, Dogecoin (DOGE) geçen ay Twitter’da en çok konuşulan kripto para birimi oldu.

dogecoin doge bitcoin btc ve diger altcoinleri geride birakarak twitterda en cok konusulan kripto para oldu 2

Kripto para takipçisi ICO Analytics verilerine göre, Dogecoin (DOGE) geçen ay Twitter’da en çok konuşulan kripto para birimi oldu. Dogecoin (DOGE) piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i (BTC) bile geride bıraktı.

Verilere göre Dogecoin (DOGE), Twitter’daki kripto paralar hakkındaki tüm bahsetmelerin %10.4’ünü oluşturdu. Bitcoin ise %10.1 ile hemen arkasından geldi. Dogecoin (DOGE) hakkında bahsedilmeler, 17.000 aktif kullanıcılı Ethereum tabanlı merkeziyetsiz bir borsa olan Uniswap’inkinden on kat daha yüksekti.

Dogecoin, 2013 yılında Shiba Inu köpeği maskotuyla bir “şaka” parası olarak doğdu. Bugün, kripto para biriminin değeri 6.5 milyar doları aşarken rock yıldızları, teknoloji girişimcileri ve hatta hükümet yetkilileri dahi sosyal medyada Dogecoin’den bahsediyor.

Dogecoin’in en büyük hayranlarından biri, geçmişte kendisini Dogecoin’in CEO’su olarak anan Tesla CEO’su Elon Musk. 49 yaşındaki milyarder, geçtiğimiz ay Dogecoin’i odak noktasına aldığı bir tweet çılgınlığına girişti ve attığı tweet’ler ile kripto paranın çok yükseleceğini ima etti.

Bu, Musk ve Twitter ile sınırlı kalmadı. Altcoin, 2020’de video uygulaması TikTok’ın da önemli gündem maddelerinden biri haline geldi ve birkaç gün süren bir Dogecoin mücadelesini tetikledi.

Tüm bunlar, altcoin fiyatının hızla yükselmesine neden oldu. CoinGecko’ya göre DOGE, Ocak 2020’de 0.002 doların atında olan seviyesinden, geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.083 dolara kadar yükseldi. Bu, %4050’lik bir artışa denk geliyor.

Bununla birlikte Dogecoin, tek bir adresin toplam arzın %27’sinden fazlasını elinde tutması ve fiyatların yapay olarak şişirilmesine neden olabileceği endişesiyle eleştirilere maruz kaldı. Bu eleştirilere Musk da katıldı ve balinalara varlıklarını satmaları halinde değeri kadar ödeme yapacağını söyleyen bir tweet attı. Ayrıca Doegecoin ağı, gösterilen yoğun ilgi nedeniyle bu haftanın başlarında yeni bir güncelleme de aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner