Yükleniyor...

Cardano’nun Akıllı Sözleşmeleri Hacklenebilir mi? Charles Hoskinson Açıkladı

Charles Hoskinson, akıllı sözleşmelerin potansiyel olarak saldırıya uğramasıyla ilgili bazı endişeleri giderdi.

Hoskinson

Charles Hoskinson, akıllı sözleşmelerin potansiyel olarak saldırıya uğramasıyla ilgili bazı endişeleri giderdi.

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, en son düzenlenen Ask Me Anything (bana bir şey sor) oturumunda, yazılan ve inşa edilen “her şey” bozulabileceğinden akıllı sözleşmelerin potansiyel bir saldırıya karşı dayanıklı olmadığını söyledi. Ayrıca bu tür siyah kuğu olaylarının meydana gelme olasılığını “katlanarak” azaltan “sertifikalı yazılım” kavramı üzerinde durdu.

Hoskinson, şunları söyledi:

“Bir spesifikasyonunuz ve belirli bir geliştirme metodolojiniz ve araçlarınız varsa, yapabileceğiniz şey veya dışarıdan bir denetçi, uygulamanın bu spesifikasyonu takip ettiğini ve bu spesifikasyonun iyi test edilip iyi anlaşılabileceğini kanıtlamaktır… Bunu yaparsanız, bir hack şansı katlanarak azalır.”

Hoskinson ayrıca blockchain akıllı sözleşme platformu olan Cardano ve Plutus’un yüksek güvence elde etmek için tasarlandığını açıklıyor.

Milyarder ayrıca kullanıcıları, kararın nihayetinde kendilerine ait olduğu konusunda uyarıyor, yani bu belirli bir yazılıma güvenip güvenmeme kararının onlara kalmış olduğu anlamına geliyor. Bu nedenle, kullanıcıların bir hack’i önlemek için yapabilecekleri en iyi şeyin akıllı olmak olduğunu ifade ediyor.

Takipçilerini ADA hediye dolandırıcılığı konusunda rutin olarak uyarmasına rağmen, Hoskinson öfkeli kullanıcılardan e-posta almaya devam ettiğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner