Yükleniyor...

Biden’ın Kripto Varlık Piyasasını Denetlemek İçin Yeni CFTC Başkanını Seçtiği Bildirildi

CFTC'nin başkan vekili Rostin Behnam'ın yakın gelecekte aday gösterileceği bildiriliyor.

1047908720 0 0 1800 1014 1920x0 80 0 0 36c5020297b1e3e58213dfc7b81c862a

CFTC’nin başkan vekili Rostin Behnam’ın yakın gelecekte aday gösterileceği bildiriliyor.

Bloomberg tarafından 14 Ağustos’ta yayınlanan bir habere göre, Rostin Behnam, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu başkanlığına Başkan Joe Biden tarafından getirilecek. Behnam, Ocak ayında CFTC’nin başkan vekili olarak atandı, ancak Senato tarafından onaylanmak şöyle dursun, henüz aday dahi gösterilmedi.

Bloomberg raporunda belirtilen isimsiz bir kaynağa göre, adaylığının önümüzdeki haftalarda resmen açıklanması bekleniyor.

Daha önce bildirildiği üzere, önde gelen kripto para türev borsalarından biri olan BitMEX, kısa süre önce CFTC ve FinCEN tarafından getirilen suçlamalar için 100 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti.

Behnam yaptığı açıklamada “kültür uyumuna” bağlı kalmanın önemini vurguladı:

Bu durum, dijital varlık endüstrisinin daha geniş bir piyasa katılımcısı havuzuna dokunmaya devam ederken, düzenlenmiş finans endüstrisindeki sorumluluklarını ve bir uyum kültürü geliştirme ve bunlara bağlı kalma görevlerini ciddiye aldığı beklentisini güçlendiriyor.

Mart ayında, CFTC ayrıca ABD’nin en büyük kripto borsası olan Coinbase’i yanlış raporlama nedeniyle 6,5 milyon dolar para cezasına çarptırdı, ancak davanın soruşturması Behnam’ın görev süresinden önceydi. Mart ayında Behnam, güçlü perakende yatırımcı ilgisi görmeye devam ederken federal hükümetin kripto para piyasasını düzenlemede bir rolü olması gerektiğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner