Yükleniyor...

Analist Davis: “Eğer Cardano (ADA) Bunu Başarırsa, Yükselişine Devam Edebilir”

Pek çok kişi tarafından üçüncü nesil blockchain olarak adlandırılan Cardano'nun Alonzo Purple ana ağ yükseltmesinin ağda ne zaman yayınlanacağı açıklandı:

cardano

Pek çok kişi tarafından üçüncü nesil blockchain olarak adlandırılan Cardano’nun Alonzo Purple ana ağ yükseltmesinin ağda ne zaman yayınlanacağı açıklandı: 12 Eylül. Pek çok kişi tarafından heyecanla beklenen yükseltme, sonunda ağa akıllı sözleşme entegrasyonunu getirmeye ve onu akıllı sözleşme öncüsü Ethereum ile aynı ligde konumlandırmaya hazırlanıyor.

Alonzo Purple’ın test ağı bu haftanın başlarında yayına girdi ve bu da toplulukta büyük bir coşkuya yol açtı. O zamandan bugüne, ana ağ duyurusu öncesinde Cardano’nun yerel token’ı ADA’nın değeri neredeyse iki katına çıktı. Son 24 saatte %12 değer kazanan kripto varlık, piyasa değeri ile üçüncü en yüksek pozisyona yükseldi ve yazının yazıldığı sırada 2.18 dolar değerindeydi.

Yakın geçmişteki Github verileri, en fazla geliştirme faaliyetinin Cardano’da gerçekleştiğini ve bunu Polygon ve Solana gibi diğer zincirlerin izlediğini gösterdi. Yakın tarihli bir Twitter ileti dizisinde, kripto analisti Lark Davis, “Cardano çağının gerçekten iyi” olmasının ardındaki diğer birkaç nedeni vurguladı.

İlk olarak, ağ, düşük işlem hacimleri nedeniyle defalarca eleştirildi. Ağın geçtiğimiz gün yalnızca 83.122 aktif adresi vardı ve bu, “Bitcoin 240k, Polygon 4.6 milyon, Ethereum 1.2 milyon” ile karşılaştırıldığında etkileyici değildi. Ancak Davis, bu sorunun ağ için yakında nasıl çözülebileceğini açıkladı:

“Poligon Ocak ayında da günde benzer miktarda işlem yapıyordu… Yerel uygulamalar yayına girdiğinde ve Sushi gibi uygulamalar diğer zincirlere sahip oldukları gibi Cardano’ya gerçekten dokunduğunda Cardano’nun işlem büyümesi benzer bir yörünge izleyebilir.”

Akıllı sözleşmeler entegre edildikten sonra yerel DeFi uygulamalarının piyasaya sürülmesinin yanı sıra, Cardano’nun stake havuzları da öngörülen büyümesinin bir işaretiydi. Analiste göre, 650.000 adres, ADA’nın arzının %72’sini oluşturuyordu ve Davis bunun “Ağı önyükleyecek çok sayıda kullanıcı!” olduğuna inanıyor.

Son olarak, Ağ, bu yılın başlarında basit token’ların oluşturulmasını sağladığı için NFT pazarından büyük ölçüde yararlandı. Bununla birlikte, akıllı sözleşmeler merkezi olmayan pazarlara yol açtığında niş tabanını tamamen genişletebilecektir. Alonzo yükseltmesi akıllı sözleşmelerin oluşturulmasına izin verdiğinde, gelecek vaat eden ağ için çok fazla avantaj sağlayacak. Analist hem Cardano hem de ADA için oldukça yükselişli bir gelecek bekliyor:

“Bu, ADA’nın Matic’in yaptığı gibi bir 50X çekeceği anlamına mı geliyor? Hayır. Sadece 6X ona Ethereum ile aynı piyasa değerini verir. AMA Cardano bu işi doğru yaparsa, akıllı sözleşmeler başladıktan sonra yüzde birkaç yüz arttığını görebiliriz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner