Yükleniyor...

Cathie Wood, Coinbase hissesi satışını yorumladı!

12 ve 14 Temmuz'da ARK Invest'in arka arkayan Coinbase hissesi sattığını açıklayan Cathie Wood, bu durumu kâr realizasyonu olarak nitelendirdi.

Cathie Wood Ark Invest

12 ve 14 Temmuz’da ARK Invest’in arka arkayan Coinbase hissesi sattığını açıklayan Cathie Wood, bu durumu kâr realizasyonu olarak nitelendirdi.

Geçtiğimiz hafta çarşamba ve cuma günü Coinbase hissesi (COIN) sattığını açıklayan ARK Invest, özellikle borsa başta olmak üzere kripto sektöründe endişe yaratmıştı. COIN’in bir yılın en yüksek seviyesine ulaşmasıyla birlikte satış yönlü işlemlerini artıran ARK Invest, 26 milyon doları aşan 248.838 COIN’i elden çıkardığını bildirdi. 14 Temmuz’da da 50,5 milyon dolar değerinde 480.000 COIN’i sattığını belirten şirketin kurucusu Cathie Wood’tan yorum gecikmedi.

Coinbase dava

“Kâr alımı gerçekleştirdik”

Birkaç gün önce RippleSEC davasına değinerek Coinbase hakkında yorum yapan Cathie Wood, “Ripple’ın SEC aleyhine verdiği mahkeme kararı ışığında Coinbase hakkında çok olumluyuz. Biz sadece karları alıyoruz ve sermayeyi bazı geride kalanlara yeniden tahsis ediyoruz.” dedi. Ayrıca Wood, kısa süre önce ARK’nın , Elon Musk’ın geçen yıl özele almasından bu yana Twitter’daki hissesini %47 oranında düşürdüğünü belirtti.

Coinbase maksimalistliği ile tanınan şirket, kısa sürede bu kadar satış gerçekleştirince, borsa kullanıcılarında doğal olarak panik olmuştu. Fakat bu olayı kâr alımı olarak nitelendiren Wood, ortada herhangi bir sorun olmadığını vurguluyor. COIN fiyatını da göz önünde bulundurduğumuzda satış yönlü işlerim ağırlık basması, ekstra tehlikeli bir durum yaratmıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner