Yükleniyor...

Cathie Wood’dan spot Bitcoin ETF yorumu

Cathie Wood, SEC'in birden fazla Bitcoin ETF'sini aynı anda kabul edebileceğini belirtti.

Cathie Wood ARK Invest

Cathie Wood, SEC’in birden fazla Bitcoin ETF’sini aynı anda kabul edebileceğini belirtti.

Ark Investment kurucusu Cathie Wood, spot Bitcoin ETF başvurularını değerlendirdi. Wood, SEC’in birden fazla Bitcoin ETF’sini aynı anda kabul edebileceğini belirtti.

Cathie Wood, SEC’in birden fazla Bitcoin ETF’sini aynı anda kabul edebileceğini söyledi

Cathie Wood, SEC’in aynı anda birden fazla spot Bitcoin ETF’sini onaylayabileceğini belirterek, ARK Investment Management’ın uzun süredir beklenen ürünü için potansiyel onay almak için ilk sırada olacağı düşüncesini değiştirdi. ARK Investment Management CEO’su ve CIO olan Wood, Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamada, “Bence SEC, bir Bitcoin ETF’sini onaylayacaksa, aynı anda birden fazlasını onaylayacaktır” ifadesini kullandı.

Haziran ayında ARK, yatırım firmasının erken başvuru tarihi nedeniyle spot Bitcoin borsa yatırım fonu için potansiyel onay almak için ilk sırada olduğunu belirtmişti. Ancak şimdi Wood, SEC‘in birden fazla başvuruyu aynı anda onaylayabileceğini düşündüğünü ifade etti. Bu durum, potansiyel olarak 50 milyar dolardan fazla talep getirebilecek ürünler için bir yol açabileceği ön görülüyor.

gary gensler sec

Şu ana kadar ABD’de spot-Bitcoin ETF’si onaylanmış değil ve düzenleyiciler bu konuda çekingen davrandılar. BlackRock Inc., Fidelity, WisdomTree, VanEck ve Invesco gibi firmalar, ARK’ın ürününe benzer olan fonları başlatmak için başvuruda bulundular. Wood, bu potansiyel fonların benzerliği nedeniyle her birinin başarısının ihraççının pazarlama yeteneklerine bağlı olacağını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner