Yükleniyor...

CoinGecko’dan SEC’e özel kategorilendirme geldi!

Popüler kripto veri platformu CoinGecko, SEC tarafından menkul kıymet olarak nitelendirilen kripto paralara ait farklı bir menü hizmeti başlattı.

SEC

Popüler kripto veri platformu CoinGecko, SEC tarafından menkul kıymet olarak nitelendirilen kripto paralara ait farklı bir menü hizmeti başlattı.

CoinGecko, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından olası menkul kıymetler olarak görülen kripto paralara ait bir endeks kategorisi yayımladı. Platformdan alınan verilere göre, SEC’in radarına dahil olan token’lar, 84,9 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Bu da 1,21 trilyon dolarlık toplam kripto piyasası değerinin yaklaşık olarak yüzde 7,5’ini oluşturuyor.

e95ace05 e9f4 476e 9ed4 502cb36c0d3e

Yeni endeks, yalnızca SEC ile alakalı

Kripto endüstrisine yönelik çeşitli veri hizmetleri sunan CoinGecko, son yaptığı hamleyle birlikte direkt olarak SEC-kripto paralar konusunu ele aldı. SEC’in menkul kıymet olarak tanımladığı kripto paralara özel bir kategori yapan CoinGecko, bu hareketiyle dikkatleri çekti.

Bir CoinGecko sözcüsü, endeksin Ağustos ayının ilk haftasında başlatıldığını ve geçmiş davalarda SEC tarafından menkul kıymet olarak kabul edilen en dikkate değer tokenlerin derlenmesiyle oluşturulduğunu belirtti. Bunlara ek olarak, SEC Başkanı Gary Gensler, daha önce Bitcoin dışındaki her şeyin menkul kıymet olduğunu iddia etmişti.

Kripto paraların büyük bir kısmının menkul kıymet olarak kabul edilmesi gerektiğini belirten Gensler, konu hakkındaki çabalarını sürdürüyor. Eğer ki Gensler haklıysa, CoinMarketCap’te listelenen yaklaşık 25.500 kripto para biriminin neredeyse her birinin SEC tarafından düzenleneceği anlamına gelir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner