Bitcoin balinaları çöküş senaryosuna mı hazırlanıyor? • Coinkolik
Yükleniyor...

Bitcoin balinaları çöküş senaryosuna mı hazırlanıyor?

Toplam transfer hacimlerinin son 3 yılın en düşük seviyelerine gerilediğini gözlemliyoruz.

bitcoin balinasi

Toplam transfer hacimlerinin son 3 yılın en düşük seviyelerine gerilediğini gözlemliyoruz. Ağustos ayının ilk haftasında Bitcoin’in fiyatı 28.500 – 30.000 dolar aralığında seyrederken, onchain verilerine göre de spot trade hacimlerinin oldukça düşük olduğunu görüyoruz.

1
2 2

Uzun vadeli yatırımcıların Binary CDD verilerine bakıldığında, harcamalarının ve hareketliliğinin oldukça düşük olduğu görülmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Dolaşımdaki Bitcoin arzının %55’inin 2 yıldır hareket etmediği dikkat çekerken, Temmuz ayında Bitcoin balinalarının çantalarını hafiflettiği ancak Ağustos başında da stablecoinlerini Bitcoin ile değiştirmeye başladıkları gözlemleniyor. Bu eğilimin devam etmesi durumunda önümüzdeki günlerde fiyatın 30.000 doların üzerine çıkması mümkün gözüküyor.

3 1
4
5

Stablecoinlerin borsa girişlerine göz attığımızda ise, satın alma ilgisinin arttığını gözlemliyoruz.

30 günlük ortalama fiyat hacim performansının fiyata daha önce yaptığı etkilere göz attığımızda ise fiyatta hareketliliğin yakın olduğunu da tahmin edebiliyoruz.

7

SMA-7 günlük BTC Kısa Vadeli Yatırımcıların SOPR değerinin şu anda negatif bölgede olduğu ve geçmiş düzeltmelere bakıldığında bir düzeltmenin de muhtemel olduğu da gözlenmektedir. Bu düzeltmede, yukarıda bahsedilen borsalara giren stablecoinlerin Bitcoin satın alma için kullanılıp kullanılmayacağını ise önümüzdeki günlerde gözlemleyeceğiz.

8

Sonuç olarak, Ağustos ayının başında Bitcoin fiyatının belirli bir aralıkta seyrettiğini, onchain verilerinde durgunluğun ve düşük hacimlerin hakim olduğunu görüyoruz.

Orta vadede yükselişin devam etmesi için 2 yıllık yatırımcıların destek ve direnç seviyelerine gözatalım. 32.500$ seviyesi direncini aştığımızda ve üzerinde kalıcı olabildiğimizde yükselişin devamını bekleyebiliriz.

9
10

Referanslar:

https://cryptoquant.com/

https://www.lookintobitcoin.com/charts/bitcoin-investor-tool/

https://santiment.net/

https://glassnode.com/


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x