Yükleniyor...

Coinbase Wrapped Staked ETH (cbETH) Nedir?

cbETH coin ya da tam ismiyle Coinbase Wrapped Staked ETH, Coinbase aracılığıyla stake edilen Ethereum 2'yi (ETH2) temsil eden Coinbase tarafından oluşturulan ve sürdürülen bir yardımcı token'dır.

cbeth coin

cbETH coin ya da tam ismiyle Coinbase Wrapped Staked ETH, Coinbase aracılığıyla stake edilen Ethereum 2’yi (ETH2) temsil eden Coinbase tarafından oluşturulan ve sürdürülen bir yardımcı token’dır. cbETH, ETH’yi stake etmek için ödül kazanmanın güvenli bir yoludur.

cbETH Coin Nedir?

cbETH coin, Coinbase tarafından oluşturulan ve ETH2’yi temsil eden yardımcı token’dır. Bu token, 1 stake edilmiş ETH’nin yanı sıra tahakkuk eden tüm staking ödüllerini temsil eder.

cbETH, Coinbase’den çekilebilir ve ekstra getiri elde etmek için Curve Finance, Convex Finance ve AAVE gibi popüler DeFi protokolleri ile zincir üzerinde kullanılabilir. CbETH’yi kullanarak elde ettiğiniz değeri nasıl en üst düzeye çıkaracağınız konusunda ise detayları doğru takip edebilmek önemlidir.

cbeth coin

cbETH Nasıl Çalışır?

Nasıl daha fazla ödül kazanılacağını keşfetmeden önce ele alınması gereken ilk konu, cbETH etrafındaki güvenlik ve risklerdir. Özünde, cbETH, Coinbase aracılığıyla stake edilen ve soğuk depoda tutulan temel ETH2 token’ları tarafından desteklenen Ethereum 2’nin bir temsilidir. Bu nedenle, diğer DeFi protokolleriyle zincir üzerinde kullanmak suretiyle çalışır.

Ayrıca Coinbase, ETH2 staking’i etrafında ek izleme ve denetim süreçleri de dahil olmak üzere çok sayıda güvenlik katmanı uygulamıştır. Sonuç olarak kullanıcılar, cbETH token’larının diğer DeFi protokolleriyle zincir üzerinde kullanımını takip edebilirler.

cbETH Coin En Yüksek Fiyatı (ATH) Kaç?

Coinbase Wrapped Staked ETH bugüne dek en yüksek 1.951,39 doları gördü. cbETH en yüksek ATH fiyartı 5 Nisan 2023 tarihinde kaydedildi.

İster coin olsun ister token, kripto varlıkların piyasa değerinin belirlenmesi, genellikle o para biriminin piyasada işlem gördüğü borsalar aracılığıyla gerçekleşir. Bir kripto para biriminin fiyatı, o para biriminin piyasada talep gördüğü ve satılmaya çalışıldığı zaman belirlenir. Bu nedenle, bir coin’in piyasa değeri zaman içinde değişebilir ve genellikle piyasaların güncel durumuna göre paralel olarak etkilenir. All Time High kendi başına bir ticaret stratejisi geliştirmek için kullanılmamalıdır. Ancak dikkate alınması gereken araçlardan biridir.

cbETH

cbETH En Düşük Fiyatı (ATL) Kaç?

cbETH coin en düşük fiyatı yani ATL seviyesi 9 Kasım 2022’de 1.036,96 USD olarak kaydedilmiştir. Bir coin’in ya da token’ın fiyatı zaman içinde dalgalanabilir ve bu para biriminin fiyatı en düşük seviyesi olarak adlandırılan bir seviyeye düşebilir. Bu en düşük seviyeye All-Time Low (ATL) denir. ATL’ye bakılarak bir coin’in potansiyeli ve alım fırsatı hakkında fikir sahibi olunabilir.

cbETH Dezavantajları Nelerdir?

Stake edilmiş ETH’nizi sarmak için cbETH kullanmanın riskleri, stake edilmiş ETH’ye kıyasla cbETH değerindeki potansiyel dalgalanmaları içerir. Değeri stake edilen ETH’den düşük olduğunda cbETH’nizi satmayı seçerseniz bu, nakit değer kaybına neden olabilir. Ek olarak, cbETH’yi ETH2’ye açmak ücretsizken ve hem temel ETH2’yi hem de tahakkuk eden ödülleri döndürürken, paketi açılmış ETH2 ve ödüller kilitli kalır ve gelecekteki bir protokol yükseltmesine kadar erişilemez.

Bunun dışında, ekstra ödüller kazanmak için bir DeFi platformu kullanmakla ilgileniyorsanız, bu platformlarla ilişkili akıllı sözleşme riskleri vardır. Bu, ödül kazanmak için kullanılan DeFi sözleşmelerinin, çoğu durumda kurtarılamayan kullanıcı fonlarının kaybına neden olan istismarlara maruz kalabileceği anlamına gelir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner