Yükleniyor...

Cebelitarık Hükümeti, Yeni Kripto Mevzuatını Yayımladı

Cebelitarık hükümetinin dijital ve finansal hizmetler bakanı Albert Isola, 2020'de yaptığı açıklamada, piyasa manipülasyonunun DLT şirketleri arasında "artan bir risk" olduğunu söylemişti.

cebelitarık kripto

Cebelitarık hükümetinin dijital ve finansal hizmetler bakanı Albert Isola, 2020’de yaptığı açıklamada, piyasa manipülasyonunun DLT şirketleri arasında “artan bir risk” olduğunu söylemişti. Bugün bu durumun önüne geçmek için ilk adım atıldı.

Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu (GFSC), dağıtılmış defter teknolojisi sektörüne yönelik yeni bir mevzuat yayımlayarak kripto para piyasasındaki manipülasyonu engellemek için bir adım attı.

Cebelitarık, Kripto Mevzuatını Yayımladı

Cebelitarık, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) hizmet sağlayıcıları için yeni bir kripto mevzuatı yayımladı.

Bugün yapılan basın açıklamasına göre Cebelitarık hükümeti, dağıtılmış bir defter teknolojisi (DLT) sağlayıcısının katıldığı herhangi bir pazarın bütünlüğünü koruması gerektiğini belirtti.

Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu, düzenlenmiş kripto şirketleri için yayımladığı mevzuatta, firmaların “manipülasyon veya fiyatların, likiditenin veya piyasa bilgilerinin uygunsuz şekilde etkilenmesi veya piyasa bütünlüğüne zarar veren diğer davranışlarla” mücadele etmesi gerektiğini aktardı.

Kripto para piyasasındaki fiyatların, likiditenin veya piyasa bilgilerinin her türlü manipülasyonunun etkilerini azaltmak ve çalışanların içeriden bilgi ticareti yapmasını engellemek için bu mevzuatın yayımlandığı belirtildi.

Yeni mevzuat, blok zinciri ve dijital varlık alanındaki hükümet temsilcileri ve liderlerinden oluşan uzman bir çalışma grubunun yardımıyla hazırlandı.

2017’de Cebelitarık, kripto şirketlerinin mevcut ilkelere uymaları durumunda lisans almalarına izin veren dağıtılmış defter teknolojisi için düzenleyici paket yayımlamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner