Yükleniyor...

CEEK Coin Nedir? CEEK Projesi ve CEEK Coin Analizi

Tam adıyla CEEK VR olarak anılan bu proje 2018 yılında Ceek Global Innovations tarafından geliştirilerek piyasaya sürüldü.

Tam adıyla CEEK VR olarak anılan bu proje 2018 yılında Ceek Global Innovations tarafından geliştirilerek piyasaya sürüldü. ERC-20 ağını kullanan bu proje dünyanın en popüler sanatçılarıyla işbirliği kurarak bu sanatçıları metaverse dünyasındaki kullanıcılar ile bir araya getiriyor. Sanatçıların, sporcuların ve dijital içerik üreticilerinin kullanıcılarla bir araya geldiği bu metaverse projesi Universal Music, Apple, T-Mobile gibi dünyaca ünlü endüstri liderleriyle işbirliği yapıyor. Proje kurduğu bu ortaklıklar kapsamında Lady Gaga, U2, Sting gibi sanatçıları kullanıcılar ile metaverse dünyasında buluşturmayı vadediyor. CEEK, kurduğu bu ortaklıklar ile adını duyurmuş ve oldukça yüksek bir yatırımcı kitlesi elde etmiştir. 

CEEK projesi aynı zamanda müzik yayıncılığının geleceği olarak da gösteriliyor. Bununla birlikte platformun bir de VR paketleri bulunuyor. Piyasanın en iyi VR donanım cihazları olarak gösterilen patentli VR paketleri Best Buy ve Target gibi büyük perakendeciler aracılığı ile alıcılar ile buluşturuluyor. Bu paketler sayesinde proje VR içerikler için çeşitli kanallar sağlıyor. VR Gözlük seti ve platform ile birlikte yayıncılar, sanatçılar ve sporcular metaverse dünyasında performans sergileyerek para kazanma imkanına sahip oluyorlar. En basit tanımla anlatacak olursak bu proje kullanıcılara sanal etkinlikler ve VR deneyimleri sunan bir platform. Bu etkinlikler ile birlikte sanatçılara, sporculara ve içerik üreticilere de gelir elde etme imkanı sunuyor. Proje aynı zamanda CEEK City isimli bir sanal gerçeklik ortamına sahip ve bu ortamda tiyatrodan konser alanına, spor kompleksine kadar birçok sosyal kompleks bulunmakta. Projenin bir de kullanıcılar ve sanatçılar için NFT ticareti yapılabilecek bir NFT pazaryeri bulunuyor ki bu da projenin artıları arasında önemli bir yere sahip.

CEEK Token İstatistikleri

Platformun yerel tokeni olan CEEK, ERC-20 tabanlı ve madenciliği yapılmayan bir tokendir. Bu tokenin toplam arzı 1 milyar adet olarak belirlenmiş ve dolaşımdaki arzı da 803 milyon 717 bin 779 adettir. Yani toplam arzının %80’i şu anda dolaşımda ve kalan arzın da bu sene içerisinde dolaşıma girmesi bekleniyor. Token bu zamana kadar gördüğü en düşük fiyatını 0,000948 dolar ile 13 mart 2020 tarihinde görürken en yüksek fiyatını da 1,20 dolar ile 29 Kasım 2021’de gördü. 

Nereden Alabilirim?

CEEK Token’i Türkiye’de kripto varlık alım satım platformu Paribu üzerinden ve Gate.io, Huobi ve Kucoin gibi diğer yabancı platformlar üzerinden alıp satabilirsiniz. 

CEEK Token Fiyat Analizi

CEEK Token’in fiyat grafiğine göz gezdirdiğimizde 18 Haziran’dan beri yükselen bir kanal içerisinde gibi duruyor. 18 Haziran tarihinde 18 cent seviyesinde olan kripto para 24 saatlik verilere göre %5 oranında yükseliş yaşamış ve şu anda 33 cent seviyesinde fiyat hareketliliğine devam ediyor. Peki CEEK tokenin destek ve direnç noktaları neresi? Tokenin en yakın destek seviyesi olarak 30 cent seviyesini gösterebiliriz. 30 cent seviyesine tutunamaması ve aşağı yönlü hareket başlatması durumunda sırasıyla 28 cent ve 18 cent destekleri karşımıza çıkabilir. Fakat CEEK token 18 Hazirandan beri gerçekleştirdiği yükselişine devam ederse ilk olarak karşısında 39 cent direnci eğer bu direnci kırmayı başarırsa da 47 cent direncini bulacak. Şayet kendisini 47 centin üzerine atmayı başarırsa bekleyeceğimiz bir sonraki direnç noktası da 54 cent diyebiliriz. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner