Yükleniyor...

Elon Musk’ın Şirketi, Dogecoin (DOGE) ile Ödeme Kabul Edeceğini Duyurdu

Elon Musk'ın şirketi The Boring Company, Las Vegas transit sistemi olan Loop'taki yolculuklar için DOGE ile ödeme kabul edileceğini duyurdu.

ELON dogecoin

Elon Musk’ın şirketi The Boring Company, Las Vegas transit sistemi olan Loop’taki yolculuklar için DOGE ile ödeme kabul edileceğini duyurdu.

Boring Company, Las Vegas Kongre Merkezi’nin dışındaki ilk Loop istasyonunu açtığı Cuma günü, yeni ödeme seçeneği ilk kez ortaya çıkmıştı. Bu hamle, Elon Musk’ın Dogecoin’e olan ilgisinin devam ettiğini gösteriyor.

Şirket, NFL’e ev sahipliği yapan Allegiant Stadyum’u da dahil olmak üzere Vegas Strip’teki 50’den fazla istasyona genişlemeyi umuyor.

Şirket henüz tarih hakkında bir bilgi vermese de, sürüşler şu anda ücretsiz bir biçimde gerçekleştiriliyor. Vegas Loop’un web sitesinde yer alan bilgiye göre tek seferler 1,50 dolara mal olurken günlük geçişler 2.50 dolar şeklinde fiyatlandırılacak. Dogecoin ile ödeme yapmak istemeyen kullanıcılar, kredi kartı veya ABD doları ile ödeme yapabilecek.

Dogecoin, yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 0.06796 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner