Yükleniyor...

Crema Finance’in Hacker’ı Fonları İade Etmeyi Kabul Etti

Blockchain sektörü her ne kadar varlıkların korunması için güçlü bir sistem olsa da bazı projeler saldırılara açık olabilir.

Crema Financein Hackeri Fonlari İade Etmeyi Kabul Etti

Blockchain sektörü her ne kadar varlıkların korunması için güçlü bir sistem olsa da bazı projeler saldırılara açık olabilir. Özellikle son dönemde popülaritesinin artması ile birlikte dolandırıcı ve hacker’ların dikkatini çekmeye başaran Blockchain ve kripto paralar, sık sık saldırılara maruz kalıyor. Ancak bu saldırılardan birine maruz kalan Crema Finance için işler yolunda gitti.

Crema Finance'in Hacker'ı Fonları İade Etmeyi Kabul Etti

Crema Finance Hacker ile Anlaşmaya Vardı

Kripto para sektörünün en önemli aktörlerinden birisi de şüphesiz hacker’lar. Milyarlarca dolarlık varlıkların korunduğu DeFi sektöründe kullanıcıların varlıklar özenle korunmak zorunda. Söz konusu bir saldırı olduğunda ise geliştirici ekipler hızlı bir şekilde saldırganlar ile iletişime geçmek durumunda kalıyorlar.

Crema Finance ise 8.78 milyon dolar değerinde fonu çalan bilgisayar korsanıyla anlaşmaya vardığını duyurdu. Yaşanan saldırı sonrası likidite hizmetlerini kapatmak zorunda kalan proje, kolluk kuvvetleriyle iletişime geçmeden ve bir soruşturma başlatmadan önce saldırgana derhal 800.000 dolarlık cömert bir ödül teklif etti.

Blockchain projesi, saldırganın fonlarını izlemek için sektörün önde gelen güvenlik firmalarıyla da çalıştı. Geliştirici ekip hacker ile çok daha büyük bir 45.455 SOL (basım anında yaklaşık 1.7 milyon dolar) üzerinden pazarlık yapmayı başardıklarını duyurdu. 

“Beyaz şapka” hacker ile ile bir anlaşmaya varan Cream Finance, önümüzdeki iki gün içinde bir tazminat planının açıklanacağını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner