Yükleniyor...

Celcius Network’un Başı Davalarla Dertte

Geçtiğimiz ay iflas bayrağını çeken kripto para lending şirketi Celcius Network, sorunlarla boğuşmaya devam ediyor.

Celcius Networkun Basi Davalarla Dertte

Geçtiğimiz ay iflas bayrağını çeken kripto para lending şirketi Celcius Network, sorunlarla boğuşmaya devam ediyor.

Terra’nın çöküşüyle patlak veren kripto para piyasasının getirisiyle birçok firma iflas eşiğine geldi ya da etti. Bu dönemde ilk önce para çekme işlemlerini durduran Celsius’tan iflas açıklaması gelmişti. Celcius iflas etmiş olsa da başı dertten henüz kurtulmuş değil.

Celsius, Kripto Yatırımcılarını Kandırdı

Mali Koruma ve Yenilik Bakanlığı (DFPI), Celsius Network ve CEO’su Alex Mashinsky aleyhine bir emir yayınladı. DFPI’ye göre, Celsius Network ve CEO’su kripto yatırımcılarına vaatlerini yanlış tanıttı ve müşterilerin güvenini suistimal etti. Özellikle, yatırımcıları dijital varlıkları yatırma riski konusunda aldattı.

DFPI, Celsius’un kullanıcıların dijital varlıklarını platforma yatırdıktan sonra faiz kazanmalarına izin veren hesaplar sağladığını keşfetti. Ancak, bu hesapları California yasalarına göre menkul kıymetler olarak belirtmediğini ortaya koydu.

Birkaç ay öncesine kadar 28 milyar dolar değerinde varlığı yöneten Celsius, bu varlıkların yüzde 80’inden fazlasını kaybetti ve şirketin 4,7 milyar dolar borçlu olduğu yatırımcılar da var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner