Yükleniyor...

Celsius, Bir Alacaklısına Dava Açmaya Hazırlanıyor

Kripto kredi kuruluşu Celsius, şirket içi bilgilerini sızdırdığı gerekçesiyle bir alacaklısına karşı dava açmaya hazırlanıyor.

celsius network

Kripto kredi kuruluşu Celsius, şirket içi bilgilerini sızdırdığı gerekçesiyle bir alacaklısına karşı dava açmaya hazırlanıyor.

İflas eden kripto kredi şirketi Celsius Network, alacaklılarına geri ödemesi de dahil olmak üzere çeşitli hukuksal süreçlerini devam ettiriyor. Kripto kuruluşu geçtiğimiz ay, Bölüm 11 sürecinde yeniden yapılanmak için mesai harcadığını bildirmişti.

Ancak Celsius için işler pek de yolunda gitmiyor. Celsius, şirket içi bilgileri sızdırdığı gerekçesiyle, alacaklısı Tiffany Fong hakkında hukuksal mücadeleye girmeye hazırlık yapıyor.

Celsius, Alacaklısına Dava Açacak

Tiffany Fong adında bir yatırımcı, Celsius’ta 100 bin doların üzerinde varlığı bulunduğuna dair bilgi paylaşmıştı. Fong, bu bilgilerin ardından harekete geçerek Celsius ile ilgili paylaşımlarını sıklaştırdı. Celsius’un içindeki birkaç çalışandan elde ettiği verileri paylaşan Fong, davalık oluyor.

Celsius, alacaklısının paylaştığı verilerin şirket içi bilgileri içerdiğini gerekçe göstererek hukuksal süreçlere hazırlık yapmaya başladı.

Mahkemeye sunulan belgeler arasında, Fong süreçleri de yer alıyor. Celsius’un avukatı Kirkland and Ellis International, sunduğu altıncı aylık ücret beyanında, “Tiffany Fong davası” başlıklı bir faturada yaklaşık 72.000 dolar değerinde 77 faturalandırılabilir saat çalıştığını bildirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner