Yükleniyor...

Celsius, Bir Kurtarma Planı Üzerinde Çalışıyor

Celsius çöküşünün ardından şirketin CEO'su Alex Mashinsky ve şirketin yöneticilerinden Oren Blonstein, bir kurtarma planından bahsetti.

Celsius Bir Kurtarma Plani Uzerinde Calisiyor

Celsius çöküşünün ardından şirketin CEO’su Alex Mashinsky ve şirketin yöneticilerinden Oren Blonstein, bir kurtarma planından bahsetti.

CEO Alex Mashinsky, bu planını çalışanlarıyla geçtiğimiz hafta yaptığı bir toplantıda paylaşmış.

Celsius’un Kurtarma Planı Kod Adı: Kelvin

Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan Celsius, geri dönüş için bir açı arıyor. Şirket CEO’su Alex Mashinsky, şirketin geri dönüş planını çalışanlarıyla paylaştı. Mashinsky ve başka bir yönetici olan Oren Blonstein, şirketi yeniden inşa etmeyi umduklarını çalışanlarına aktardılar.

Şirket için düşündükleri iş modeli ise yatırımcıların varlıklarını depolamak ve belirli işlemler için işlem ücreti kesmek. Bu projeye de yine bir sıcaklık birimi olan Kelvin adını vermeyi düşünüyorlar.

CEO Mashinsky, planını açıkladığında çalışanlarının şüpheci sorularıyla karşılaşınca onlara şöyle yanıt verdi:

“Pepsi de iki kez iflas başvurusunda bulundu değil mi? Bu onun tadını daha kötü mü yaptı? Delta iflas başvurusunda bulundu. İflas başvurusunda bulundu diye Delta’yı uçurmuyor muyuz?”

Celsius, şirketi kurtarma planları üzerinde çalışırken şirketin sözcülerinden biri şirketin olası senaryolara hazırlanmak için çok kez iç toplantılar yaptığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner