Yükleniyor...

Bitcoin Yeniden 20 Bin Dolarda! 14 Eylül 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam piyasa değeri CoinGecko verilerine göre yüzde 6,6'lık düşüşle 1,04 trilyon dolara ulaştı.

Bitcoin Tekrardan 20 Bin Dolarda 14 Eylul 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam piyasa değeri CoinGecko verilerine göre yüzde 6,6’lık düşüşle 1,04 trilyon dolara ulaştı. Gelin kripto para piyasasındaki son duruma beraber bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana‘daki (SOL) fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolar? Ethereum fiyatı hangi seviyede? Solana‘daki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

CoinGecko verilerine Bitcoin, göre güne yüzde 9,4 düşerek başladı. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, düşüşle beraber 20 bin seviyesine geriledi. Bitcoin’in bu düşüşünden tüm piyasa etkilendi ve kimi kripto paralarda çift haneli düşüşler gerçekleşti. Dün Amerika’da açıklanan TÜFE verilerinin beklentilerin üzerinde gelmesi kripto para piyasasında düşüşe sebep oldu. Bu düşüş Bitcoin’in son yaptığı rallide yükseldiği seviyeleri kaybetmesine neden oldu.

btc 4 saatlik 9
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin için şu an bulunduğu oldukça kritik. 20 bin dolara tekrardan tutunması oldukça önemli. Eğer buradan bir düşüş göreceksek bir sonraki durak 18 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 21-22 bin dolar bandı olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 20 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, CoinGecko verilerine göre güne yüzde 6,4’lük düşüşle başladığını görüyoruz. Ethereum, dün gelen ABD TÜFE verileri sonrasında piyasadaki düşüşle beraber 1500 dolara kadar indi.

eth 4 saatlik 7
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da destek bölgesi çalışırken bir sonraki hedef tekrardan 1.700 dolar seviyesi diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1.400 dolar bandı diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.500 dolar destek seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Solana (SOL) Son Durum

Piyasanın en popüler 9. coin’i olan Solana, güne yüzde 14,3 düşüşle başladı. Solana bulunduğu alan itibariyle destek ve direnç arasında yoluna devam ediyor. Solana‘nın fiyat bölgesine en yakın direnç 34 dolar bölgesiyken en yakın destek bölgesi ise 30 dolar bandı diyebiliriz.

solana 4 saatlik
Solana’nın 4 saatlik grafiği

Solana (SOL) haberin hazırlandığı an itibariyle 33 dolardan işlem görüyor.

Solana’nın anlık fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner