Yükleniyor...

Celsius CSO’su Daniel Leon İstifa Etti

Celsius CSO'su ve kurucu ortağı Daniel Leon istifa etti.

celsius 1

Celsius CSO’su ve kurucu ortağı Daniel Leon istifa etti.

Kripto kredi şirketi Celsius’un kurucu ortaklarından ve CSO’su olarak görev alan Daniel Leon istifa etti. Geçtiğimiz hafta da şirketin CEO’su Alex Mashinsky istifa etmişti.

Celsius CSO’su İstifa Etti

Financial Times!ın haberine göre şirketin CSO’su Leon istifa etti. Bundan tam bir hafta önce de şirketin CEO’su Mashinsky istifa ettiğini duyurmuştu.

Şirket hatırlanacağı gibi Temmuz ayında iflas başvurusunda bulundu. Şirket, ABD yetkilileri tarafından atanan ve New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi tarafından yetkilendirilen bir müfettişin soruşturmasıyla karşı karşıya.

Yetkililer ve bazı Celsius alacaklıları, şirketin mali durumuyla ilgili olarak gayret sarf etmediğini iddia etti Soruşturma bu iddiaların araştırılmasını amaçlıyor. Financial Times tüm bunlara ek olarak, geçtiğimiz hafta iflas eden Mashinsky’ın mayıs ayında, Celsius’un para çekme işlemlerini durdurmasından haftalar önce şirketten yaklaşık 10 milyon dolar çektiğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner