Yükleniyor...

Celsius Kurucusu Hesaplar Dondurulmadan 10 Milyon Dolar Çekti

Celsius kurucusunun müşteri hesaplarını dondurmadan önce hesaplardan milyonlarca dolar değerinde varlık çektiği öğrenildi.

Celsius Kurucusu Milyonlarca Dolar Cekti

Celsius kurucusunun müşteri hesaplarını dondurmadan önce hesaplardan milyonlarca dolar değerinde varlık çektiği öğrenildi.

Financial Times tarafından hazırlanan bir rapora göre müşteri hesaplarını dondurmadan önce çekilen milyonlarca dolar çoğunluklu şirketin vergi ödemelerinde kullanılmış.

Celsius Kurucusu Milyonlarca Doları Şirket Adına Kullanmak İçin Çekti

Financial Times’ın yakın tarihli bir raporuna göre Celsius Network’ün kurucusu Alex Mashinsky, kripto para birimi borç veren müşterilerinin hesaplarını dondurup piyasada şok dalgaları yaşanmadan hemen önce şirketin vergilerini ödemek için platformdan 10 milyon dolar çekti.

Ortaya çıkan bu durum son birkaç ay içinde itibar kaybı yaşayan kripto para kişiliklerinden biri olan Mashinsky’nin üzerinde daha fazla baskı oluşturması bekleniyor. Bununla birlikte çekilen 10 milyon doların yanı sıra Mashinsky’nin bir sözcüsü, platformda donmuş 44 milyon dolar daha olduğunu iddia ediyor.

celsius

Önde gelen kripto para kredi şirketlerindenolan Celsius, Haziran ayı başlarında aniden para çekme işlemlerinin askıya alındığını duyurdu. Sadece bir ay sonra şirket iflas koruması için başvuruda bulunmuştu. Başvuru ardından şirketin bilançosunda 1,2 milyar dolarlık bir boşluk olduğu ortaya çıktı.

Genel olarak Celsius’un Haziran ayında meydana gelen piyasa çöküşünün en büyük zayiatlarından biri olduğuna inanılsa da, Vermont düzenleyicileri son zamanlarda firmanın uzun süredir mali durumu hakkında sektörü yanılttığını öne sürdüler.

Mashinsky, şirketin geçen yıl kârlı olduğunu iddia etse de, mali durumu şirketin yatırımcıları tarafından net olarak bilinmiyordu. Mashinsky’nin zor durumdaki şirketin CEO’su olarak görevinden ayrıldığını açıklamasının ardından CEL token’ın fiyatı geçen hafta bir darbe daha aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner