Yükleniyor...

Celsius Hissedarları Resmi İflas Hissedarları Teklifini Kaybetti

Mahkemeden son çıkan kararla birlikte Celsius'un resmi bir hisse senedi sahipleri komitesi kurmasına izin verilmedi.

Mahkemeden son çıkan kararla birlikte Celsius’un resmi bir hisse senedi sahipleri komitesi kurmasına izin verilmedi. Federal yargıç geçtiğimiz günlerde verdiği kararla Celsius’un varlıklarının olası satışına izin vermişti

ABD iflas yargıcı Martin Glenn, kripto borç verici Celsius davasında verdiği kararla Celsius’un planlarını suya düşürdü. Glenn, geçtiğimiz günlerde Celsius’un en değerli varlıkları üzerinde hak iddia etmesine karşı bir karar verdi.

Celsius’a Mahkemeden İstemediği Bir Karar

Celsius’a geçtiğimiz günlerde şirketin olası satış programına dair karardan sonra şirket, kripto varlıkları, kredi portföyü, swap hizmetleri, stake platformu ve merkeziyetsiz finans kolu için teklif talep etmeyi planlıyordu.

Celsius Borc Odemek Icin Talepte Bulunmadigini Duyurdu

Bu gelişmelerin ardından gelen kararla birlikte Celsius’un en değerli varlıkları üzerinde hak talep etmesi için kurulmaya çalışılan hisse senedi sahipleri komitesi fikrine yargıç karşı çıktı. Kararla birlikte şirket iflas eden hissedarların avukat ve danışman masraflarını ödemesine sebep olacak.

Bazı Celsius hissedarları, Celsius’un kurumsal yapısı nedeniyle, şirketin müşterileri yerine, kripto borç verenin madencilik işinden ve kredi defterinden değer almaya hak sahibi olduklarını savunuyorlar. Ezici bir çoğunlukla müşterileri olan Celsius alacaklılarının avukatları ise aynı fikirde değil. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner