Yükleniyor...
Sponsored

CFTC Başkanı, Ethereum’un Emtia Olduğunu Söyledi

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu başkanı, ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum'un (ETH) bir emtia olduğunu söyledi.

CFTC Baskani Ethereumun Emtia Oldugunu Soyledi

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu başkanı, ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum’un (ETH) bir emtia olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para endüstrisi tarafından, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) kripto para piyasası üzerinde daha fazla hakimiyet sağlamak için ısrarla baskı yapılıyor. Emtia düzenleyicisinin kripto paralara karşı daha hoşgörülü olacağına inanıyorlar. Ancak, SEC Başkanı Gary Gensler ve CFTC Başkanı Rostin Benham aynı görüşleri paylaşmıyor. Bu da karmaşıklıkları beraberinde getiriyor.

CFTC Başkanı, Ethereum’u Emtia Olarak Kabul Ediyor

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Başkanı Rostin Behnam, 24 Ekim’deki bir sempozyumda, Ethereum’un bir emtia olduğunu yineledi.

Behnam, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler‘in bu konuda farklı bir görüşü olduğunu iddia ediyor. Gensler, Bitcoin’i emtia olarak kabul etse de en Ethereum ile ilgili aynı şeyleri düşünmüyor.

ethereum eth

Behnam, CFTC’nin kripto konusunda daha yumuşak olacağı fikrini de reddetti. Kripto endüstrisinden gelen baskılar da dolaylı olarak olumsuz bir yanıtla karşılaştı.

CFTC başkanı, CFTC ve SEC’in kripto para birimlerini verimli bir şekilde düzenlemek için birlikte çalışması gerektiğini söyledi. Aynı zamanda, düzenleyicilerin sektör oyuncularına düzenleyici netlik sağlamak için yeterince şey yapamayabileceğini de belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x