Yükleniyor...

FC Barcelona Fan Token (BAR) Nedir?

Barcelona Fan Token (BAR), Barcelona Futbol Kulubü’nün Socios.

Untitled 1 20

Barcelona Fan Token (BAR), Barcelona Futbol Kulubü’nün Socios.com ile birlikte hayata geçirdiği, Ethereum Blokzinciri’nde yan zincir olan Chiliz tabanlı bir kripto varlıktır. 

FC Barcelona Fan Token (BAR), Barcelona Futbol Kulübü’nün resmi taraftar token’ıdır. Socios.com ve Barcelona iş birliğinde 22 Haziran 2020 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Token’lar genellikle mülkiyetin ve hatta üyeliğin kanıtını temsil edebilen varlıklardır. Token’lar zaten çok çeşitli amaçlar için kullanıldığından, en yaygın olanı şu anda Ethereum ve bunların ERC standart token’ları olan token’ları desteklemek için yerel niyetle birçok özel blok zinciri geliştirilmiştir. Socios.com, kullanıcıların kulübe özel Taraftar token’ları alarak destekledikleri kulüpleri etkilemek için oy hakları elde ettikleri futbol hayranları için bir uygulamadır.

BAR’ın en büyük hedefi taraftarlar ile FC Barcelona arasındaki bağı güçlendirmektir.

FC Barcelona Fan Token Avantajları

BAR token sahipleri, FC Barcelona tarafından yayınlanan “taraftar kararı” anketlerinde akıllı sözleşme yoluyla oy kullanabilir. Token sahipleri, Socios platformuyla etkileşime girebilir (anketlerde oylama, yarışma ve sınavlarda rekabet etme, benzer düşünen kullanıcılarla bağlantı kurma / sohbet etme vb.) ve ödüller kazanabilir.

FC Barcelona Fan Token sahipleri; sezon boyunca uygulamaya özel anketlerde oy kullanma, FC Barcelona topluluğunun parçası olma, ücretsiz FC Barcelona Fan Token’ları elde etme, bazı maçlarda ücretsiz maç biletleri kazanma, rehberli tur ve özel alanlara erişim, maç öncesi saha tecrübesi, takımlar ve oyuncu deneyimleri ile tanışma imkanı, imzalı resmi ürünlere ulaşma imkanı gibi pek çok avantaj elde eder. Çeşitli mağazalardan taraftarlara özel sunulan imzalı ürünleri indirimli bir şekilde satın alabilirler.

Chiliz Ethereum Blockchain’inde chiliZ ve Socios.com platformu için dijital para birimi olarak hizmet veren bir tokendır. Socios başlatılırken, diğer spor Blockchain girişimlerinin yanı sıra araftar Token olarak yeni bir token kategorisi ortaya çıktı. Socios.com platformuna girdikten sonra kulüp ortakları, Taraftar Token Teklifi (FTO) adı verilen hizmete ev sahipliği yapar. Taraftarlar, Taraftar Tokenları elde etmek için bir kripto para borsası yoluyla CHZ satın almalıdır. Bir takıma veya kulübe özgü olan bu tokenlar, şifreli bir oylama defterine ve üyelik hakları sahipliğine erişim sağlayan dijital bir varlıktır.

FC Barcelona Fan Token Grafik

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner