Yükleniyor...

FC Porto (PORTO) Fan Token Nedir?

PORTO Fan Token, FC Porto futbol kulübü için geliştirilmiş bir BEP-20 hizmet token'ıdır.

fc porto fan token

PORTO Fan Token, FC Porto futbol kulübü için geliştirilmiş bir BEP-20 hizmet token’ıdır. Takım taraftarlarına ve token sahiplerine bazı ayrıcalıklar sunan PORTO, 2021 yılında bir Binance Launchpad satışı vasıtasıyla kullanıma sunulmuştur.

PORTO Fan Token Nedir?

PORTO Fan Token, 1893 yılında kurulan FC Porto futbol kulübünün 2021’de Binance ile iş birliği yaparak piyasaya sürdüğü hizmet token’ıdır. Kulüp, Portekiz Premier Ligi’nde en fazla uluslararası unvanı kazanmış ve UEFA Şampiyonlar Ligi gibi Avrupa’daki diğer liglerde de etkileyici başarılar göstermiştir. Dünya genelinde destekçilerine bir teşvik sunmak amacıyla da kendi fan token’ını çıkarmıştır.

PORTO, Binance Launchpad üzerinde gerçekleştirilen bir token satışıyla kullanıma sunulan ikinci fan token’dır. BNB Chain üzerindeki bir BEP-20 hizmet token’ıdır ve toplam arzı 40 milyondur.

porto fan token

PORTO Fan Token Ne İşe Yarar?

PORTO, Binance ekosistemi dahilinde taraftar etkileşimine yönelik çeşitli kullanım alanlarına sahiptir. Bir hizmet token’ı olarak PORTO, token sahiplerine futbol kulübüyle ilgili oylamalara katılmak üzere yönetişim hakları tanır. Kişinin elinde ne kadar çok fan token varsa, taraftarların dahil olduğu bu kararlarda oylarının etkisi de o kadar yüksek olur. Örneğin, PORTO sahipleri bir sonraki maç için takımın ısınma şarkısını ya da maç sırasında gösterilecek karşılama mesajını seçebilir.

Token sahipleri, yönetişim hakkı elde etmenin dışında PORTO’yu kullanarak FC Porto’nun NFT Gizemli Kutularından da satın alabilir. Bu gizemli kutular benzersiz bir koleksiyondan standart, nadir ve çok nadir NFT’ler içerir. Örneğin, ilk PORTO NFT koleksiyonu takımın efsane kalecilerini içermektedir.

PORTO NFT’leri yalnızca dijital koleksiyonluk ürünler olmaktan çok daha fazlasıdır. Bu NFT’ler, Binance Fan Token Platformunun yenilikçi bir oyunlaştırma özelliği olan NFT PowerStation’da staking için de kullanılabilir. Taraftarlar, gerekli NFT’leri şarj ederek taraftarlık seviyelerini yükseltebilir ve ekstra PORTO ödülleri alabilir. NFT’ler ne kadar uzun süre şarj edilirse, taraftar ödülleri de o kadar yükselir. NFT’leri Binance NFT Pazarında alıp satmak da mümkündür.

Gelecekte, token sahipleri PORTO’larını sadakat programlarına katılmak için kullanabilecektir. Bu sayede özel ödüller ve taraftar rozetleri kazanabilecek, takım oyuncularıyla tanışma etkinliklerine katılabilecek ve takım logolu ürünleri ücretsiz olarak edinebilecektir. Taraftarlar, maç biletlerini satın almak ya da FC Porto’nun e-ticaret platformunda üyelik ödemelerini yapmak için de Binance Pay aracılığıyla PORTO kullanabilir.

porto fan token 1

PORTO Nereden, Nasıl Alınır?

FC Porto Fan Token almak için öncelikle bu token’ın listelendiği borsaları bilmeniz gerekir. Ardından işlem yapmak istediğiniz borsayı seçip hesap oluşturmalısınız. PORTO alımı için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Borsaya kaydolduktan sonra hesabınızı doğrulamanız gerekir.
 • Borsa hesabındaki cüzdana kredi veya banka kartıyla para transferi gerçekleştirmelisiniz.
 • Daha sonra, PORTO almak için alım emri verebilirsiniz.
 • Alım emrinde, ne kadar PORTO almak istediğinizi ve hangi fiyat aralığında almak istediğinizi belirtmeniz gerekir.
 • Alım işlemi gerçekleştiğinde, kripto varlıklar hesabınıza yatırılır.

PORTO Fan Token Hangi Borsalarda Var?

FC Porto satın alabileceğiniz kripto para borsalarından bazıları şu şekildedir:

 • Binance
 • PancakeSwap (V2)
 • Gate.io
 • Poloniex
 • Bitget
 • Binance TR
 • Phemex
 • BKEX
 • CoinEx
 • BitMart
 • Bitrue
 • XT.COM
 • Poloniex

FC Porto ATH’si Kaç?

FC Porto en yüksek fiyatı yani ATH seviyesi 16 Kasım 2021 tarihinde 14,64 USD olarak kaydedilmiştir. Token’ın daha önce geldiği en yüksek seviye, aynı zamanda potansiyelini de yansıtır. Bir kez ulaşılan bir fiyat seviyesine daha sonrasında yeniden ulaşabilme ihtimali vardır. Bu da yatırımcıların alım ve satım öncesinde stratejik hareket edebilmesine olanak tanır.

FC Porto ATL’si Kaç?

PORTO en düşük ATL fiyatı 12 Mayıs 2022’de 0,93 USD’dir. Token’ın bugüne dek gördüğü en dip seviye, bu fiyat aralığını yeniden test edebileceğini gösterir. Kullanıcıların yaşanan düşüş sonrasında panik yapmamaları ve sabırla yükselişi beklemeleri konusunda geçmiş veriler ışık tutar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner