Yükleniyor...

El Salvador’dan Bitfinex’e Lisans

El Salvador, kripto para borsası Bitfinex'e ilk dijital varlık lisansını verdi.

el salvador

El Salvador, kripto para borsası Bitfinex’e ilk dijital varlık lisansını verdi.

Kripto para konusunda atılımlarıyla bilinen El Salvador, ilk dijital varlık lisansını Bitfinex’e verdi. Bu ülkenin verdiği ilk dijital varlık olma özelliğini taşıyor.

Bitfinex, El Salvador’dan Dijital Varlık Lisansı Aldı

El Salvador, tokenize edilmiş hisse senetleri ve getiri sağlayan varlıklar gibi potansiyel ürünlerin piyasaya sürülebileceği yeni bir düzenleyici çerçeve altında Bitfinex’e ilk dijital varlık lisansını verdi. Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, ülkenin dijital varlık hizmet sağlayıcıları için ilk lisansı Bitfinex‘e verildiğini duyurdu.

bitfinex

Yeni lisans, Ocak ayında Salvador Yasama Meclisi tarafından kabul edilen bir yasa çerçevesinde dijital menkul kıymetleri düzenliyor ve ülkede “Volkan Tahvilleri” olarak da bilinen Bitcoin destekli tahvillerin piyasaya sürülmesine olanak sağlıyor.

Bitfinex‘in Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino konu hakkında şunları söyledi:

“Bu lisansı alan ilk şirket olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bitfinex Securities, yeni dijital varlık düzenlemesi rejiminde belirtilen hak ve yükümlülüklere sahip varlıkların ihraç edilmesini ve ikincil alım satımını kolaylaştıracak.”

Bitfinex Securities Operasyon Başkanı Jesse Knutson, yeni düzenlemenin, tokenize edilmiş hisse senetleri ve getiri sağlayan varlıklar gibi ürünlerin piyasaya sürülmesine izin vereceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner