Yükleniyor...

El Salvador’dan Yapay Zeka Hamlesi

El Salvador, yapay zeka (AI) geliştirme, bilgi işlem ve iletişim donanımı üretimi üzerindeki tüm vergileri kaldıracak bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor.

el salvador bukele

El Salvador, yapay zeka (AI) geliştirme, bilgi işlem ve iletişim donanımı üretimi üzerindeki tüm vergileri kaldıracak bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, yapay zeka ile ilgili çalışmaların da yer aldığı birkaç teknolojik girişimdeki vergileri ortadan kaldırmak istediğini belirtti.

Önümüzdeki hafta yeni bir yasa tasarısı sunacağını söyleyen Bukele, teknoloji yenilikleri üzerindeki tüm vergileri kaldırmak istediğini belirterek, modern ekonomi çalışmalarına bir yenisini ekledi.

El Salvador, Yapay Zeka ve Teknolojiye Yönelik Hamle Yapıyor

Bitcoin’i (BTC) resmi para birimi yapan El Salvador, bu kez yönünü yapay zeka girişimlerine çevirdi.

El Salvador’un kripto paralara olan yakınlığı, Bitcon’i resmi para birimi yapması ve blockchain girişimlerini desteklemesi dikkat çeken detaylar oldu. Orta Amerika bölgesinde yer alan El Salvador, teknoloji ve dijital varlıklar girişimlerine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, yazılım programlama, kodlama, uygulamalar ve yapay zeka geliştirme gibi teknolojik yeniliklerin önünü açmak amacıyla vergi yükümlülüğünü kaldırmayı planlıyor. Bukele, önümüzdeki hafta Kongre‘ye bir yasa tasarısı sunacağını ve bu tarz girişimlerin üzerindeki tüm vergilerin kaldırılmasını talep edeceğini aktardı.

El Salvador‘un bu hamlesi, yapay zeka girişimcilerini iştahlandırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner