Yükleniyor...

BTC Karasızlığını Koruyor! 25 Mart Bitcoin (BTC) Analizi

Fed faiz kararından sonra dalgalı hareketler sergileyen BTC henüz net bir fiyat aralığına yönelmiş değil, güncel BTC analizi.

analiz

Fed faiz kararından sonra dalgalı hareketler sergileyen BTC henüz net bir fiyat aralığına yönelmiş değil, güncel BTC analizi.

Küresel finans piyasalarında devam eden hareketliliğin, kripto tarafına da yansıdığı görülüyor. Banka krizlerinin ardı ardına gelmesi, stablecoin sorunları ve Binance tarafında yaşanan sistemsel problemler, kripto piyasasını da kararsızlığa sürükledi. 28.860 dolara kadar yükseliş gösteren BTC, kısa süreç içersinde yüzde 8’lik bir değer kaybederek 26.600 seviyelerine düşmüştü. Fed faiz kararının yaratmış olduğu volatilite, çok kısa bir süre içersinde hem destek hem direnci test ettirdi.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

45 Dakikalık zaman diliminde BTC grafiğine bakıldığında, sert fiyat hareketleri gözden kaçmıyor. 28.860 doların yükselişin devam edebilmesi için aşılması gereken direnç olarak karşımıza çıktığı görülüyor. Fed faiz kararı günü yaşanan dalganlanma ile BTC, 26.600 dolar seviyesini test etmişti. Şuan için ara fiyatta seyreden BTC, 27.800 dolar direncini aşamadığı takdirde, tekrardan 26.600 dolar seviyelerine bir düşüş gerçekleştirebilir. 28.860 doların aşıldığı ve istikrar sağlandığı senaryoda ise, BTC için 30.000 dolar yolculuğu başlayabilir.

Ekran Resmi 2023 03 25 13.10.34

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner