Yükleniyor...

Animoca Brands, Fon Kesintilerini Yalanladı

Animoca Brands, metaverse fonunda kesintiler yapıldığı ve fon hedefinin 2 milyar doların altına düştüğünü belirten haberleri yalanladı.

animoca brands

Animoca Brands, metaverse fonunda kesintiler yapıldığı ve fon hedefinin 2 milyar doların altına düştüğünü belirten haberleri yalanladı.

Cointelegraph’a açıklamalarda bulunan Animoca Brands Kurucu Ortağı Yat Siu, anonim kaynakların ortaya attığı bilgilere bakıldığında, yanlış bilgilerin kimden çıktığını anlamanın zor olduğunu belirtti.

Risk sermayesi şirketi ve Web3 oyun geliştiricisi olan Animoca Brands, Ocak ayında 1 milyar dolar olarak belirlenen fonun, 200 milyon daha düşürülerek 800 milyon dolara çekildiğine yönelik haberlerin asılsız olduğunu açıkladı.

Animoca Brands, Ortada Bir Sorun Görmüyor

Animoca Brands, fon hedefinin 800 milyon dolara düşürüldüğüne yönelik haberlerin asılsız olduğunu açıklarken, fonun 6 milyar dolardan 2 milyar dolara düşmesi yönündeki tartışmaları da küçümsedi.

Geçtiğimiz gün gündeme düşen haberlerde, Animoca Brands‘ın fon hedefini Ocak ayında 2 milyar dolardan 1 milyar dolara indirdiği ve daha sonra 800 milyon dolara düşürdüğü yer almıştı.

Gündemden düşmeyen fon, metaverse odaklı orta ve geç aşama girişimlere sermaye tahsis etmek amacıyla Kasım ayında duyuruldu. Duyuru zamanında Animoca Brands Kurucu Ortağı Yat Siu, fon hedefinin ne kadar sermaye toplandığına bağlı olarak, 1 milyar dolar ila 2 milyar dolar arasında olduğunu belirtmişti.

Son olarak Cointelegraph’a açıklamalarda bulunan kuruluş, 2 milyar dolardan 1 milyar dolara düşürüldüğüne yönelik haberlerin asılsız olduğunu, fon duyurusunda 1 milyar doların her zaman beyan edilen hedef olduğunu savundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner