Yükleniyor...

Animoca Brands, Metaverse Fonu Hedefini Düşürdü 

Kasım ayında metaverse onu hedefini 2 milyar dolar olarak açıklayan Animoca Brands, bu rakamı yarı yarıya azaltarak 800 milyon dolara düşürdü.

Animoca Brands Fon Hedefini 1 Milyar Dolara Dusurdu

Kasım ayında metaverse onu hedefini 2 milyar dolar olarak açıklayan Animoca Brands, bu rakamı yarı yarıya azaltarak 800 milyon dolara düşürdü. 

Reuters’ın haberine göre NFT ve oyun yatırımcısı Animoca Brands, metaverse fonunun hedefini yüzde 20 azaltarak 800 milyon dolara indirdi. Şirketin geçtiğimiz Kasım ayında açıkladığı ilk hedef 2 milyar dolardı. Bu hedef daha sonra Ocak ayında 1 milyar dolara indirildi. 

Şirketin Hisseleri Değerinin Altında Fiyatlanıyor

Firma, geçtiğimiz Temmuz ayında Temasek’ten aldığı 75 milyon dolarlık bağışın ardından 6 milyar dolar değerine ulaşmıştı. Ancak şirketin hisseleri, ikinci piyasalarda 2 milyar dolar gibi çok daha düşük bir fiyatta değerleniyor.

Bazı çevrelerde metaverse’ün potansiyeli hakkında büyük bir heyecan olsa da, büyük ölçüde kanıtlanmamış bir kavram olmaya devam ediyor. 

Kasım ayında kripto para borsası FTX’in iflas etmesi, bu ay içerisinde de Silvergate, Signature gibi kripto dostu bankaların zor günler yaşaması metaverse ile ilgili yatırım iştahına darbe vurmuş olabilir. 

Animoca Brands, geçtiğimiz günlerde Hex Trust ile birlikte ortak cüzdan girişimi olan Gryfyn için 7,5 milyon dolar toplamıştı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner