Yükleniyor...

Crystal Palace (CPFC) Fan Token Nedir?

Crystal Palace Fan Token, kısaltılmış ismiyle CPFC, Crystal Palace futbol kulübünün resmi hizmet token'ıdır.

CPFC fan token

Crystal Palace Fan Token, kısaltılmış ismiyle CPFC, Crystal Palace futbol kulübünün resmi hizmet token’ıdır. Taraftarlara kulüp üzerinde tokenize edilmiş bir etki payı veren bu yardımcı token, 10 milyon adet toplam arza sahiptir.

CPFC Fan Token Nedir?

CPFK Fan Token, Crystal Palace futbol takımının taraftar token’ıdır. Londra merkezli olan takım 1861 yılında kurulmuştur. CPFC token sahibi olan taraftarlar, kulüp ile ilgili fikirlerini uygulayabilme ve alınacak olan kararlarda kısmen de olsa söz sahibi olabilme imkanı elde ederler. Ayrıca oy kullanmak, sürpriz hediyeler kazanmak, futbolcular ile tanışmak veya takım antrenmanlarına VIP katılma hakkı gibi pek çok etkinlikte rol alabilirler.

Token’ın ön satışı Socios iş birliği ile 8 Şubat 2022’de gerçekleşmiştir. Crystal Palace token satın almak için Socios ve Chiliz uygulamaları üzerinden işlem gerçekleştirilebilir.

CPFC en yüksek ATH fiyatı 6 Kasım 2022 tarihinde 4,77 USD olarak kaydedilmiştir. CPFC en düşük ATL fiyatı ise 14 Ocak 2023’te 0,79 USD’dir.

crystal palace

Crystal Palace FK Nedir?

Genel olarak Palace olarak anılan Crystal Palace Futbol Kulübü, İngiltere’nin Güney Londra’daki Borough of Croydon bölgesindeki Selhurst merkezli profesyonel bir futbol kulübüdür ve İngiliz futbolunun en üst seviyesi olan Premier Lig’de mücadele eder. Resmi olarak 1905’te profesyonel bir takım olarak kurulmuş olmasına rağmen, kulübün kökenleri, CPFC Sergi binasında amatör bir Crystal Palace futbol takımının kurulduğu 1861 yılına kadar izlenebilir. Bu, kulübün Crystal Palace’ın dünyanın en eski profesyonel futbol kulübü olarak tanınması gerektiği iddialarına yol açmıştır. Özellikle tarihçilerin Crystal Palace Company aracılığıyla bir soy keşfetmesinden sonra bu iddialar güçlenmiştir. Hem amatör hem de profesyonel kulüpler, Birinci Dünya Savaşı’nın patlak vermesi nedeniyle ayrılmak zorunda kaldıkları 1915 yılına kadar, profesyonel kulüp kendi sahasındaki maçları için FA Cup Final stadyumunu kullanarak sarayın arazisinde oynamışlardır.

Amatör kulüp, 1863’te Futbol Federasyonu’nun orijinal kurucu üyelerinden biri olmuş ve 1871-72’de ilk FA Cup müsabakasında yarışmıştır. Ardından Royal Engineers’a yenildikleri yarı finallere ulaşmıştır. Sonraki dört sezon FA Cup’ta oynamış ancak 18 Aralık 1875’te Barnes FC’ye karşı oynadıkları maçın ardından tarihi kayıtlardan kaybolmuşlardır. Crystal Palace 1905’te profesyonel bir kulüp olarak var olduktan kısa bir süre sonra, Futbol Ligi’ne seçilmek için başvurmuştur ancak reddedilmiş ve bunun yerine Güney Ligi’nde oynamıştır. Palace sonunda 1920’de Futbol Ligi’ne katıldı ve genel olarak lig tarihlerinin çoğunu İngiliz futbolunun en iyi iki kademesinde yarışarak geçirmiştir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner