Yükleniyor...

Celsius, KeyFi’ı Hırsızlıkla Suçladı

Celsius, stake firması KeyFi ve kurucusunu hırsızlıkla suçladı.

celsius 1

Celsius, stake firması KeyFi ve kurucusunu hırsızlıkla suçladı.

Celsius, KeyFi ve kurucusunu milyonlarca dolar kripto para çalmakla ve aklamakla suçladı.

Celsius KeyFi’yı Hedef Aldı

Zor durumdaki kripto kredi platformu Celsius Network, ABD New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’ne yaptığı başvuruda, KeyFi ve kurucusu Jason Stone’un Celsius cüzdanlarından milyonlarca dolar para çaldığını ve bu paraların sanıklar tarafından kontrol edilen cüzdanlara aktardığını iddia etti. Şirket, zararının geri iadesi için şikayette bulundu. Şirket ayrıca, KeyFi’in bu paraları aklamak için Tornado Cash kullandığını ifade etti.

Celsius’un hamlesi, Stone’un Celsius’a dava açmasından altı ay sonra geldi. Stone, şirketi kötü yönetimle ve dolandırıcılıkla suçladı. Celsius, 2020 yılında KeyFi’ın bir kısmını satın almıştı.

Celsius, piyasalarda yaşanan çöküşün ardından likidite problemleri sebebiyle para çekme işlemlerini durdurmuş ardından Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmuştu.

Celsius, KeyFi paralarını ilk etapta hisse için ödün verdiğini ve daha sonra geri istediğini söyledi. Celsius’un resmi talebinin ardından kripto paraların bir çoğu geri alınsa da “önemli bir boşluk” olduğu vurgulandı.

Şirket, KeyFi ve Stone’un Celsius’un varlıklarıyla yüzlerce NFT satın alarak anlaşmayı ihlal ettiğinin altını çizdi.

Celsius ayrıca, Stone’un faaliyetlerini gizlemek için Tornado Cash kullandığını öne sürdü. Stone’un Tornado Cash kullanarak 1.4 milyon dolarlık kripto aktardığı iddia ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner