Yükleniyor...

Celsius, Madencilik Cihazlarını Satıyor

İflas eden kripto kredi şirketi Celsius, madencilik cihazlarını satışa çıkarıyor.

celsius

İflas eden kripto kredi şirketi Celsius, madencilik cihazlarını satışa çıkarıyor.

New York Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesi’ne yapılan bir satış bildirimine göre şirket, yaklaşık 2.700 MicroBT M30S cihazını satıyor.

Cihazların alıcısı, tüm nakliye masraflarından sorumlu olacak yatırım şirketi Touzi Capital’dir. Touzi, California, Cupertino merkezli, gayrimenkule ve Bitcoin madenciliğine yatırım yapan küçük bir şirkettir.

Yapılan dosyalamada, alacaklılar için birkaç komisyoncu ve piyasa katılımcısıyla görüşme yapıldığı kaydedildi ve en iyi teklifin Touzi Capital LLC’den geldiği konusunda görüş birliğine varıldı.

Celsius’un barındırma sağlayıcısı (hosting provider) olan Core Scientific, geçtiğimiz hafta tüm makineleri kapatmaya onay verdi.

İki firma, anlaşmanın şartları hususunda son birkaç aydır anlaşmazlık içindeydi. Celsius, Core Scientific’in alacaklıları arasında yer alıyor.

Bitcoin madencileri, piyasaların yaşadığı büyük düşüş sebebiyle ve artan enerji masrafları sebebiyle büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldı. Madencilik git gide daha az karlı bir hale geldi ve şirketlerin büyük bir kısmı %80 oranında değer kaybetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner