Yükleniyor...

Celsius, Stablecoin Varlıklarını Satmak İstiyor

Kripto lending şirketi Celsius Network, mahkemeden stablecoin varlıklarını satma yetkisi istedi.

Celsius Stablecoin Varliklarini Satmak Istiyor 1

Kripto lending şirketi Celsius Network, mahkemeden stablecoin varlıklarını satma yetkisi istedi.

Celsius, çöküşünün ardından kurtarma sürecini hızlandırmaya çalışıyor. Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan Celsius, şu an Three Arrows Capital‘in de iflas davasına bakan New York Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesi’nde dava ile uğraşıyor. Kurtarma planlarına bir yenisini ekleyen şirketin bu seferki çözümü stablecoin varlıklarını satmak.

Celsius, ABD İflas Mahkemesi’nden Stablecoin Satma Yetkisi İstedi

Şu anda Bölüm 11 iflas işlemlerinde olan Celsius, yeni mahkeme dosyalarına göre, operasyonlarını finanse etmeye yardımcı olması amacıyla likidite oluşturmak için mahkemeden stablecoin varlıklarını satma yetkisi istedi.

Şirket tarafından sunulan önerge, ABD İflas Mahkemesi hakimi Yargıç Martin Glenn tarafından onaylanırsa; satış işlemlerinden elde edilen gelir, Celsius’un kurtarma operasyonları için kullanılacak.

celsius

Celsius, mahkemeye sunduğu dosyada, dava faaliyetlerinin finanse edilebilmesi için paraya çevirilebilecek istikrarlı stablecoin’lerinin olduğunu belirtiyor.

Açıklamalara göre, kripto lending şirketinin şu anda toplam yaklaşık 23 milyon dolar değerinde 11 stablecoin’e sahip. Önerilen stablecoin satışını tartışmak için 6 Ekim’de New York’ta bir oturum planlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner